Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
DOTAZ
Pred 13 rokmi, 8 mesiacmi
MIX (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Zdravim
potrebuju radu od zkusenejsich kolegu, jelikoz sem u freedivingu chvilku, behem ponoru potazmo po ponoru (do 20m) Se mi zacal v nose obevovat oranzovy hlen asi zabarveny krvi, poprve Na Elbe asi 3tydny zpet a ted na Hvaru uz 2x. po vynoreni nic nepokracuje, vysmrkam a je klid. U malych hloubek do 10m se netvori. Tak nevim jestli to je neco vazneho nebo neco bezneho, popripade co s tim?
Tak predem diky za info
Hodne zdarnych ponoru
Martin
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 8 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Z tvojho popisu sa to neda presne urcit, ale podla mna to bude mat nieco spolocne so zahlienenymi dutinami. Pri trochu nasilnejsom pretlacani dutin pravdepodobne praskne nejaka cievka. Nepovedal by som, ze je to bezne, ale ked je niekto nachcipany a potapa, tak sa to stava.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 8 mesiacmi
Jozin (Užívateľ)
Príspevky: 35
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
taky bych se priklanel k tomu ze to budou spatne pruchozi celni dutiny. znam nekolik lidi, kteri s tim maji problemy, casto po vynoreni i krvaceji z nosu. me se to prihodilo asi 2x. vetsinou staci vysmrkat a je to zase v poho, kdyz se povedou vysmrkat i vsechny sople, tak to dalsi ponory bejva uz dobre. ale muze to bejt i od neceho jineho. zalezi jestli to mas uplne pokazde nebo jen obcas. jestli pri vyrovnavani citis nejakou bolest nebo tlak, usi by meli bejt v poho, ale treba v celnich dutinach, ty se obcas bloknou, vyrovnavaj se pomaleji a muze tam prasknout nejaka cevka. Nekdy se mi tenhle problem povede odstranit pouzitim jine masky, jeste lepe pouzitim noseklipu bez masky.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 8 mesiacmi
MIX (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Dik za info bude to asi ono, jelikoz se ted nejak nemuzu uplne docista zbavit rymy a jedno ucho se mi profoukava hure, jinak stalo se mi to vsehovsudy 3x za poslednich 30ponoru. Je to bez bolesti i bez jakychkoliv dalsich znaku, je fakt ze do 10m na utesu mi staci polykani, ale kdyz du podel zlomu niz tak uz musim foukat. Ted sem mel 2 dny pauzu tak uvidim..
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 7 mesiacmi
FeroF1 (Užívateľ)
Príspevky: 134
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Caf ..ten oranzovy hlien mavam aj aj ..je to vzdy spojene s tym ak mam problem s prinosnymi a pricelnymu dutinami ... Pripadne nejake nachladnutie ..vtedy mi robi najvacsi problem pri potapanie tlak v tychto dutinach a nie v eustachovke... dakedy aj ked sa vysmrkam tak to nepomoze a treba ist proste s vody von.Stava sa mi to ak je chladnjesia voda. Toto sa zvacsa nestava ak je voda tepla. Teraz nedavno sme sa vratili s chorvatska kde voda mala uz len 19°. Mal som rovnake problemy.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 6 mesiacmi
Adam (Užívateľ)
Príspevky: 76
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Nebudem zbytocne zakladat nove temy,kedze aj toto je dotaz,avsak netyka sa hlienov.
Pokial to dobre sledujem,William Trubridge ohlasil ponor do 100m DNF.Na svojej stranke na FB obcas pise nejake novinky.Tato mi vsak udrela do oci ..citujem: "
Training is going well for #ProjectHector. This morning I dove to 94m in 3:41. It was a clean dive, but I had several contractions during the ascent, which isn't normal for me, so I will have to concentrate a little more in dry training. Despite being 'only' 6 meters away from my goal, I still have a lot of work to do in the next 6... weeks to ensure that I can perform under the pressure of announcing such a momentous depth!"

Moja otazka znie.Pochopil som to spravne,ze pocas vystupu mal zopár kontrakcii ? Teda,natrenoval to tak ze by nemal mat kontrakcie,respektive uplne minimum. Alebo ze je to typ cloveka ktory nemava kontrakcie
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 6 mesiacmi
Jozin (Užívateľ)
Príspevky: 35
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
na hloubce je to trochu jine, ja treba taky kontrakce na hloubce nemam nebo jen vyjimecne par cestou nahoru a u STA mi zacinaji kolem 1:30. jinak nejde o DNF ale CNF
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 6 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
myslim ze vacsina ludi ma kontrakcie pocas vystupu a ak nehyperventilujes (co mnohi, ktori nechcu mat pocas ponoru kontrakcie alebo sa snazia takto predchadzat squeezu, na hlbkach robia - pokrocila technika ktoru zaciatocnikom neodoprucam) tak prvu kontrakciu mozes dostat dokonca uz pri zostupe. niekedy mam prvu uz v 50-60 m. suvisi to s rastucim parcialnym tlakom CO2
 
 
 
Posledná úprava: 2010/10/25 10:49 upravil juka.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 6 mesiacmi
Adam (Užívateľ)
Príspevky: 76
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
jj CNF,sory. No ja prvu mavam bud okolo 15m,pripadne nizsie (zalezi od relaxacie)ak som to dobre sledoval.Tak teraz neviem ze ci som to vtedy len zle vnimal tie kontrakcie ,alebo to bolo kvoli nenatrenovaniu statiky. (v tom case 2:30,teraz 3:40).Teda ze ci sa postupnym treningom daju oddialit tie kontrakcie (resp lahsie znasat) alebo som ich len ja nejak zle pocital alebo pocitoval
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 6 mesiacmi
Jozin (Užívateľ)
Príspevky: 35
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
no 15m by si mel mit s bifinama pripadne i bez ploutvi s dobrou technikou do 20 sekund, to je na kontrakce dost brzo, ale zalezi na podminkach, ja treba kdyz potapim u nas mam kontrakce i kdyz jdu dolu, nekde od 40m a v teply vode mi neprijdou nebo az cestou nahoru. taky zalezi jakou mas pripravu pred ponorem, jestli delas frc nebo aspon nejake uvolnovaci ponory. stres, studena voda... a dalsi veci to to vsechno muze ovlivnit
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed