Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Výstroj Cressi (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Výstroj Cressi
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
Minko (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Zdravim, chcem sa opytat, hodi sa pre freediving neopren Cressi Atlantis 7mm?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ak sa chystas do nejakej hodne studenej vody (pod lad?), tak ho vyuzijes. Na tak hruby neopren uz budes potrebovat slusnu davku olova, aby si sa vobec zanoril. Nasledne budes musiet tie kila tahat spat k hladine. Komfortny, co do pohybu, ten oblek asi tiez nebude.

Na freedive je vhodnejsi skor na mieru sity oblek, dvojdielny so vstavanou kuklou. Hrubku tazko poradit, zalezi od velmi vela veci, ale v 3mm Elios sme boli aj pod ladom, tak by to mohlo stacit.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
Miky (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Ja viem, na freediving je vhodny 3mm dvojdielny, ale ak uz mam kupit tak chcem aby bol aj vyzorovo pekny. Co ak by sa mi podarilo zohnat taky isty Cressi Atlantis ale tensi? Napr. 5mm, neviem ci 3mm existuje. je nejaka stranka na freedivingove neopreny kde ich je kvantum?

A co povies na freedivingove plutvy Cressi Gara 2000 HF a masku Cressi Occhio Dark Plus set? Je freedivingova

Plutvy su 42/43 co je vyhovujuce na velkost mojej nohy c. 8. Chcem sa opytat na toto: Nechcem tie plutvy na boso. Hodi sa tam topanka Cressi Sole Boots 3mm, alebo 5mm. Alebo len ponozka? Aky by bol rozdiel mat 3 mm ponozku alebo 3 mm topanku?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Plutvy - Gary su dobre plutvy, ale 3000 su lepsie, 2000 su uz pomerne stare. Rozdiel medzi ponozkami a botami je taky ze boty do tej plutvy nedas...

Neopren - pozri si stranku eliossub.com, tam su freedive obleky na mieru, ktore ma vacsina nasho timu. Takisto Cressi robi aj freedive neopreny. Ten co si sem pisal je urceny na scuba a nieje vhodny na freedive. Co sa tyka pohodlia a tepelneho komfortu tak je freedive neopren uplne ina liga ako scuba. A v eliose mas na vyber velke mnozstvo materialov z ktorych to siju, takze aj vonkajsi vzhlad si vies dat spravit podla chuti.

Maska - Cressi Ochio myslim ze nikto z nas nema, ale cital som ze je to dobra maska, pouzivaju ju najme spearfischeri.
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Image je na nic. Rybam vo vode to je asi jedno, ako vyzeras.

Zemo ti radi dobre. Kukni si nejake fotky v galerke a uvidis, ze aj freedivovy Elios vie dobre vyzerat.

Plutvy Cressi su zname tym, ze maju uzsiu papucku a daju sa pouzit aj bez ponoziek. To je podla mna vyhoda, noha ma lepsi kontakt s plutvou. V studenej vode to uz taka radost byt nemusi.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
Miky (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
dam na radu odbornikov a skusenejsich, ja sa chcem venovat freedivingu ale nie ako profi, skor rekreacne aby som si vo vode uzil co najviac casu a nemusi to byt extremna hlbka. Preto som chcel vediet aky neopren..

Co ste spominali tie Gary 2000 HF, pisal si, ze topanku tam nedam. Ja som sa informoval o velkosti 42/43 a pisali mi z shopu, ze maximalne ponozka 3 mm by sla. Preto som chcel vediet ci by som tam namiesto 3 mm ponozky dal topanku 3mm. Viem ze 3mm je 3mm, ale je tam rozdiel v topanke a ponozke co sa tyka podrazky, ponozka ju nema a topanka asi ano a je podstatnejsie hrubsia ako v ponozke. Tak by som aspon tu ponozku.

Chcem sa opytat... Neopren Atlantis od Cressi stoji 388 EUR, dokazem kupit do tej sumy aj freedive neopren Cressi podla vlastneho vyberu? Kde sa docitam o najvhodnejsom materiali co sa tyka vnutornej strany neoprenu a aky material je vhodny na vonkajsiu? Mozte aj doporucit.

Gary 3000 sa mi nejako nepacia, vyzeraju dost profi a divoko, ja som radsej pre pekny vzhlad. Takze ako zaciatocnik mozem byt s Gara 2000 HF nadmieru spokojny?

Diky
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
Miky (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
nejaku tu znalost o potapani mam a celkom slusnu, kedze som sa o to zaujimal uz velmi davno, kedze moj otec bol instruktorom profi potapacov a vzdy ma to zaujimalo ))

Co sa tyka freedivu tak by som bol rad, ak by ma niekto usmernil, kedze je to nieco nove, aj ked mam teoreticke vedomosti, chybaju prakticke Len tak bez treningu sucha statika 2:02, kedysi 3.03.46

nic moc, ze? A to som sa tomu nejako nevenoval.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
Miky (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Doteraz som pouzival len remienkove plutvy a boli super, a tieto co mam zajem su botickove, cize rozdiel. Nie je moznost vyzutia pocas ponoru? Velkost 42/43 s 3 mm ponozkou na velkost nohy c. 8 ? Vraj je to idealne

Diky a sorry ak nepisem vsetko v jednom komentari. Ale tak vzdy ma nieco napadne. To asi preto, ze chces vsetko vediet naraz Rad sa ucim, rychlo sa ucim nieco co ma velmi zaujima.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
Miky (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
nasiel som od Cressi nejake neopreny. Mozte poradit?

- Cressi Gara 5 mm aj 7 mm (je pre freediving)
- Cressi Lontra 5 mm a 7 mm (neviem ci na FD)
- Cressi Apnea 5 mm
- Cressi Castoro 5 mm
- CRESSI Medas 5mm
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 1 Mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Botickove plutvy sa ti nevyzuju, teda pokym niesu brutalne velke. Najlepsie je to vyskusat. dlzka nohy je jedna vec, ale tie boticky ma kady vyrobca inej sirky, trosku rozdielny tvar, takze fakt najlepsie vyskusat aj s tymi ponozkami ktore chces nosit.

Neopreny a materialy sa preberali obsirne v tejto teme, ale nazory niesu uplne jednotne: http://www.freediving.sk/index.php?option=com_fireboard&Itemid=34&func=view&id=344&catid=7

S Cressi neoprenmi ma skusenost myslim jedine JSpearo. Vsetci ostatni mame Elios. Ale 7mm freedive neopren to vyuzijes tak v antarktide... odporucam 5mm max, tepelny komfort v nom mas cca ako v 7mm scuba neoprene.

A k tej suchej statike - kazdy sme nejak zacinali... Ked sa chces dozvediet viac tak sa zastav na treningu, pripadne pockaj kym sa bude robit nejaky kurz.
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed