Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Co sa moze stat ? (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Co sa moze stat ?
Pred 14 rokmi, 2 mesiacmi
martin (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Ahojte !

Freedivingu sa v podstate nevenujem, nahodou som narazil na toto forum ked som hladal odpovede na moje otazky a tak som si povedal ze je to zrejme spravne miesto kde nane najdem odpovede

Rad sa "potapam", mam potapaciu masku a na plavarni v mojom meste sa rad ponaram do vody az na dno (3,8m) a zas hore. Dych dokazem zadrzat na cca 1:30. Takze ziadny super freediving do 20m

Chcel som sa opytat, co sa moze stat v takejto hlbke ?
Halvne co sa tyka veci okolo vyrovnavania tlaku - usnych bubienkov, pretoze predpokladam ze vaznejsie veci (samba, blackout) pri takychto "ponoroch" nehrozia (3,8m dole, a sup hore...sem tam sa otocim dole hlavou a na hladine sa objavia najprv nohy ). Ked som sa tu docital ze tlak treba vyrovnavat prakticky od 2m , alebo este predtym ako je to citit v usiach, tak som sa najprv vylakal - pretoze niekedy uz to tam dole v usiach je citit poriadne a som rad ze som sa toto docital.

Pri ponarani sa pouzivam masku, ale tlak ide vyrovnat aj s nou - zapcham nos a snazim sa cezen fuknut vzduch - je to tak spravne ?

Moze (ak ano tak co) sa nieco pri takychto ponoroch stat ?

Moze (ak ano co) sa nieco stat ked sa v hlbke 3,8m odrazam nohami od dna idem velmi rychlo hore ?

A este by som sa rad opytal jednu vec, taka amaterska otazka - co mam robit aby som dokazal co najdlhsie zostat na dne ? Niekde som cital ze hned po ponore vyfuknut vzduch a potom zacnem klesat...ale to sa mi akosi nepaci, pirpadne ak niet inej cesty (nenapada ma nic) ake rady by ste mi dali pri pokusoch urobit to tak ?


Dakujem velmi pekne , a sorry za tak dlhy prispevok
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 2 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ahoj martin,
ano usi treba vyrovnavat tak ako pises. do 3,8m urcite. s plaveckymi okuliarkami sa do takej hlbky radsej nepotapaj, lebo ti do nich vypadnu oci
co sa ti moze stat? v podstate hrozi len to, ze tam zostanes dlhsie ako mas, potom stratis vedomie, nikto si ta nevsime a utopis sa. to ze to su len necele styri metre klame. vela ludi sambuje a blackuje nie na otvorenej vode ale prave na bazene kde maju pocit falosneho bezpecia.
na to si treba dat pozor, a mat vzdy niekoho vo vode, kto sa na teba pozera.najma ked pises:
co mam robit aby som dokazal co najdlhsie zostat na dne ?

pobyt dole predlzis treningom (s niekym kto na teba dava pozor a vie co robit ked odpadnes alebo na suchu doma na gauci). vydychovanie urcite nie je dobry napad (vydychnuty mas menej kysliku) rovnako nie je dobry napad pred ponorom rychlo a hlboko dychat. zvysuje to pravdepodobnost toho ze odpadnes.
najlepsie by bolo, keby si dosiel na trening k niekomu, kto robi FD alebo si spravil kurz. coskoro nejake vypiseme hadam aj tu....
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed