Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Zadrziavanie dychu (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Zadrziavanie dychu
Pred 14 rokmi, 4 mesiacmi
Jericho (Užívateľ)
Príspevky: 2
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Cavte vsetci. Som uplny amater a v prvom rade by som sa chcel zamerat na to aby som vydrzal dlhsie pod vodou. Preto by som sa chcel spytat ako trenovat zadrziavanie dychu.Myslim tym ako casto. Napr. kolko krat za hodinu mozem skusat zadrzat dych? Ked by to bolo moc casto napr. kazdych 15 min. moze to mat vpliv na zdravie? ked je telo tak casto bez kysliku? dakujem za odpoved
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 4 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
1. Ked je telo bez kysliku, tak uz je po tebe... ked ho mas malo tak omdlies. Pri zadrziavani dychu je toho kysliku este stale dost, najme pokym si zaciatocnik.

2. Skusat to mozes tak casto ako sa ti bude chciet. Ale ver mi, ze velmi casto (kazdych 15 minut) to nebude.

3. Pri zadrziavani dychu sa vytvaraju vo zvysenej miere volne radikaly, takze ked to budes moc prehanat, tak je sanca ze skor zostarnes. Alebo mozes proti tomu jest kopu antioxidantov.
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 3 mesiacmi
crystal (Užívateľ)
Príspevky: 4
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Zdravím z České republiky,

1) Trénovat můžeš kdy a jak dlouho chceš...problém je v tom, že se ti z oxidu uhličitého, který se ti bude tvořit v těle, bude tvořit v krvi kyselina uhličitá, ze které ti může být trochu nevolno nebo můžeš cítit překyselený žalůdek. Takže stejně nevydržíš trénovat moc dlouho a každý den už vůbec - ono to ani nemá smysl!

2) Po dvouletém zkoušení metodou pokus a omyl jsem si sestavil trénink, který ti zaručí super výsledky: První dva týdny dělej jenom suchou statiku, třetí týden k suché statice přidej walking statiku (budeš držet dech při pomalé chůzu), čtvrtý týden přidej stair statiku (budeš držet dech připomalé chůzi do schodů a pátý týden přidáš run statiku (taky se zadržuje dech při běhu).

3) Nenech se odradit prvními "špatnými" výsledky...věř mi, že nějakou dobu trvá, než si tělo připomene "zapomenuté" reflexy. Potom to už půjde samo. Mně trvalo 3 měsíce, než jsem se dostal na 3:30 v suché statice - po roku a půl tréninku (s velkými - někdy až 3 měsíčními přestávkami mezi jednotlivými tréninkovými obdobými). Například poslední trénink jsem měl v listopadu minulý rok a dnes večer jsem si jen tak ze srandy zkusil kolik vydržím a 3:15 na první pokus.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 13 rokmi, 10 mesiacmi
matus Svikruha (Návštevník)
Príspevky: 1
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
mam sa nadychnut ponorit sa a nevipustit ziadnu bublinu ved vydychujem oxid uhlicity
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed