Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Príprava na maximálku (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Príprava na maximálku
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
trux (Užívateľ)
Príspevky: 39
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Aby som teda nespamoval to vlakno Internet Static Challenge, zakladam nove. Sice sme hyperventilaciu uz myslim dostatocne prediskutovali a nemam potrebu to tu este zacinat znova, ale dnes rano som urobil pokus, ktory vas moze zaujimat. Zlepsil som si totiz DNF osobak o 40 metrov.

Pripravujem sa na preteky na buduci tyzden, a tak som si na treningu nasimuloval taky maly max bez plutvi. Sucha priprava asi 20 minut: cca 5-10 min lahka natahovacia rozcvicka na rozohriate, a asi 15 minut relaxacie so dvomi zadrzami asi 2 min na prazdne pluca. To vsetko bez akejkolvek hyperventilacie. Potom prechod k okraju bazena, asi 2 minuty kludneho odpocinku vsede na hrane, uplne ploche kludne dychanie, ziadna hyperventilacia. Kludne sa spustam do bazenu, nechavam tvar suchu, masku ani noseclip nemam. Asi dve minuty kludneho plochecho dychania, ziadna hyperventilacia, akurat behom toho dvakrat napakujem a s kratkou zadrzou dychu tie plne pluca zase velmi pomalu vypustam.

Po zkludneni posledny raz packujem (ale nijak extremne) a startujem. Hned pri starte sa mi voda cez nos dostala az do hrdla, a myslel som ze to vzdam uz asi po 15 metroch. Dajako s tym ale bojujem a zrazu narazam do sikmeho svahu pod stenou na protistrane (v tomto 25 m bazene normalne netrenujem, tak ma to prekvapilo ako som sa dostal tak hlboko). Vystupam hore k stene, robim prisernu otocku, a pokracujem. Viacej menej som v pohode, aj ked ta voda v dutinach a v hrdle ma trocha stve. Techniku som si uplne zabudol strazit a je hrozna. Mizerna hydrodymamika. Zle tempa. Otocky stoja za gulove. Priserne. Okolo 80 m citim, ze mi pada z hlavy ciapka, tak ju chytam rukou a plavem dalej s nou v ruke. Na 100 metroch sa citim stale fajn, tak sa otacam, ale radsej idem von. 105 metrov. Protokol cisty, citim sa fajn, cista hlava, akurat po chvili dostavam jemny laryngospasm kvoli tej vode v hrdle, a mam problem sa nadychnut, ale ustojim to v pohode, aj ked kolegovia mi hovoria, ze mali strach.

Moj osobak bez plutvi z minuleho roka bol 65 metrov, tam som sa este rozdychaval viacej, robil 2-3 purge, a robil mokry warm-up. V pondelok som sice uz urobil 70 m v narastajucej serii pri beznom sub-max DNF treningu, takze proti tomu poslednemu osobaku je to 40 metrov rozdiel, ale i proti tomu pondelku stale 35 m. Bez akejkolvek hyperventilacie. A popravde povedane, ani si na kontrakcie prilis nepamatam - mal som tolko starosti s ostatnymi vecami (vrazanie do sten, voda v hrdle a v dutinach, pokazene otocky, chytanie ciapky), ze som nemal cas si kontrakcii vsimat. Ale znamena to, ze ziadne hrozne neboli, inak by som si ich predsa len lepsie zapamatal.

Takze moj zaver je, ze bez hyperventilacie to ide. A to velmi dobre.
 
 
 
Posledná úprava: 2009/03/28 12:19 upravil trux.
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
      Témy Autor Dátum
    thread link
Príprava na maximálku
trux 2009/03/28 11:29
    thread link
thread linkthread link Príprava na maximálku
juka 2009/03/29 12:29
    thread link
thread linkthread linkthread link Príprava na maximálku
trux 2009/03/29 13:06
    thread link
thread linkthread link Príprava na maximálku
trux 2009/03/29 13:16
    thread link
thread linkthread linkthread link Príprava na maximálku
M.R. 2009/03/30 09:41
    thread link
thread linkthread linkthread linkthread link Príprava na maximálku
trux 2009/03/30 11:13
    thread link
thread linkthread link Príprava na maximálku
juka 2009/03/30 15:33
    thread link
thread linkthread linkthread link Príprava na maximálku
M.R. 2009/03/31 12:47
    thread link
thread linkthread linkthread linkthread link Príprava na maximálku
juka 2009/03/31 16:32
    thread link
thread linkthread link Príprava na maximálku
ondro 2009/03/31 15:25
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed