Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Elios
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
FunThomas (Admin)
Príspevky: 609
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Skusim pohladat ten Elios navod.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
maros (Užívateľ)
Príspevky: 501
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Cau Stady, tato diskusia tu bola tusim uz viackrat, kukal si toto vlakno par stran dozadu ? Nasi vzdy zareaguju na podobny request od ludi ktori pridu s takymito otazkami. Skus sa napojit na diskusiu tu :

vlakno: Neopren
http://www.freediving.sk/index.php?option=com_fireboard&Itemid=34&func=view&id=2210&catid=7

aj toto
http://www.freediving.sk/index.php?option=com_fireboard&Itemid=34&func=view&id=4578&catid=7


....eliosacke neopreny sa vedia velmi dobre prisposobit telu potapaca, su mimoriadne komfortne, ale tiez aj vulnerable, s tym treba ratat. Tiez zivotnost, pri aktivnom potapani cca 2roky, pri amaterskom pristupe 1tyzden (inymi slovami roztrhas ho pri prvom vstupe do vody )

za mna: elios, cierny, zvonku: smoothskin, zvnutra: open cell, material: heiwa low density ...to je freediversky neopren ak sa tomu chces seriozne venovat. Pre slovenske vody 5mm, pre more 3mm. Pravy zazitok z freedivingu vsak v 5mm neo mat nebudes....len trojka totiz sadne kazdemu ako druha koza (second skin) a nestahuje potapaca, naopak umoznuje uplne prirozdeny pohyb rukami nohami apod ... Za chvilu pridu prispevky ze trojku opencell hned roztrhas a budu ti odporucat beginnersky neo s potahovany latkou zvonku apod ....ale ja som v tomto prijal jukovu skolu, takze tak
 
 
 
Odpustenie je prejavom sily, pomsta je prejavom slabosti a ziarlivost je priznanim vlastnej bezmocnosti.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
3mm je fajn, ale v tom pripade asi nie Low density. Ta kombinacia je sice najfajnovejsia, ale dlho by ti to v jednom kuse asi nevydrzalo.

Odporucam k 3mm Medium density.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
flipps (Užívateľ)
Príspevky: 331
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Pripajam sa k Oboyovi ja mam 3mm smooth skin - open cell low density a ak pojdem do dalsieho co bude asi buduci rok tak to bude to iste len medium density...

Inak v tej 3ke som bol na Gulashke v 10 stupnovej vode a v pohode som tam vydrzal 45min aj ked zase na druhu stranu mam aj daky tuk na sebe tak mozno preto
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Zase raz tato debata No ja sa priklanam k Zajovej skole, a to ze vsetci co maju smoothskin neopren bez liningu na trening su padnuty na hlavu...
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
takze zajo je padnuty na hlavu
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
jspearo (Užívateľ)
Príspevky: 158
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Rozmyslam ze skusim padnut na hlavu aj ja a asi si objednam elios bez liningu 5mm.
Potom vam dam vediet ako ten pad dopadol
Budem to vediet porovnat.
No pre zaciatocnikov a nie vrcholove potapanie je linging asi praktickejsi, v tom sa asi zhodneme nie?

Juro, oblecem 5mm elios bez liningu vo vode tak ako tie neopreny co mam?
Chcem kupit ten bentos od eliosu.

Teraz mi doslo ze mam 7mm polosub bez liningu. Lenze to je asi iny material ako elios. No a s tym polosubom nemam problemy ani pri spearfishingu, ale bude to asi aj hrubkou nie?
 
 
 
...
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
lining robi neopren menej pruznym a chladi pri odparovani vody po vynoreni (npr. presun clnom z lokality)
dva dovody preco by som si ho neobjednal na freediving ani keby som bol zaciatocnik
3ka medium density od eliosu, dobre pomerana je ako druha koza. trochu zakladnej opatrnosti naozaj stoji za ten pocit.
lining ma zmysel ked chce niekto v chorvatsku chodit do vody kolenacky, davat kolena a lakte koralom, valat sa po dne, surfovat ci robit white water rafting, canyoning, scubu... zakladna opatrnost staci aby sa elios smoothskin/open cell nepretrhol pri normalnom freedivingu

janci, 5mm elios open cell neoblecies bez mazania. to sa ma pytas?
 
 
 
Posledná úprava: 2009/08/09 15:59 upravil juka.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
jspearo (Užívateľ)
Príspevky: 158
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
V podstate ano, ked nepovazujes morsku vodu za lubrikant tak ano, pytal som sa ci ho dokazes obliect vo vode. Nema totiz vyznam neopren namazat a potom obliekat vo vode.

Vidim ze si tvrdo proti liningu. Odporucas to aj na spearfishing? Ono aj spearfisherov som videl bez liningu, ale len aspetto a augatto (cakana a posliedka), na cave fishing je to asi trochu problem, ked sa lezie do dier.
 
 
 
...
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
bez lubrikantu to oblecies len s problemami a nedostanes ho na spravne miesto (niekde bude tahta, inde bude falda). ono prave to je caro open cellu, ze ked sa na kozi nesmyka a je akoby pricucnuty....

pri spearfishingu to zavisi asi od tvojho stylu tak ako pises. si sa pchas do dier, opieras sa o kolena a pod. ale v otvorenej vode sa myslim da lovit v poho aj v smoothskine
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed