Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Elios
Pred 15 rokmi
Dark_Troll (Užívateľ)
Príspevky: 50
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
fuha to je horsie jak kupovat auto toto: sa nezda

takze, viac ludi mi tu radi 5mm a kedze vacsinu casu budem fakt na slovensku a nepotrebujem mrznut, som sa definitivne rozhodol pre 5mm s low density,
no a potom uz neviem celkom co je to ten lining zvonka, to mi mozete nieco odporucit. nemam s tym nejake sutazne ambicie v plane takze to chcem na trening.
a z vnutra teda open cell, nejak to uz na seba navlecem

este sa dnes pre istotu raz zmeriam neh je to presne, a vecer ti to maros poslem
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi
Alexa (Užívateľ)
Príspevky: 82
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
brco napísal:
Len dufam ze Maros to nebudes ty, ktory mu bude radit ako ho obliekat a vyzliekat. To by mu dlho nevydrzal. to je zase moj nazor.


Ak narazas na to, co sa stalo mne, tak Maros s tym nema nic spolocne - ked som si ho roztrhla, ani pri tom nebol.

Ja za seba mozem povedat, ze 5 mm je strasne tuha a mam s nou problem (a rozhodne nie som jedina - aj Fero tu spominal, ze mu ide tazko vyzliect).
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi
FunThomas (Admin)
Príspevky: 609
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Aj podla mna je 5mm vhodnejsi. Mne je v 3ke zima. I ked je pravda, ze ta moja 3ka uz ma najlepsie roky za sebou

Myslim, ze Brco naraza na to, ako si Maros vyzliekal neopren minuly rok v Mostenicke
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi
brco (Admin)
Príspevky: 627
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
na tom som nerazal, ale ked si to zobrala osobne, tak kludne. No ked uz si pri tomto pripade, tak Maros, ako velky radca neoprenov, ocividne zmeskal prilezitost ti vcas poradit aby si ho neroztrhla...

co sa tyka tuhosti... spominas vyzliekanie a nie jeho tuhost pri potapani. Je jasne ze 5 tuhsia je a bude. Ta hrubka ju robi odolnejsou prave pri zlom vyzliekani (ale ako vidiet aj 5 sa da znicit). Ak si precitas, tak Feri sam si ho dobre nevie ani vyzliect. Takze a hlada radu ako to spravne spravit... Ak to vies spravne, nieje s tym ziadny problem.

Ako spominal Zemo, na trening by sa docela hodila aj 3 mm liningom. Ten lining ma nieco do sebe, i ked som ho osobne nemal, no ak si dobre pamatam tak v nom Zajko behal bezprblemov do 50 a pri nechcenom naraze do lode ma na nom len malu trhlinu ktora sa dala bezproblemov osetrit.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi
brco (Admin)
Príspevky: 627
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
FunThomas napísal:
Aj podla mna je 5mm vhodnejsi. Mne je v 3ke zima. I ked je pravda, ze ta moja 3ka uz ma najlepsie roky za sebou :-)

Myslim, ze Brco naraza na to, ako si Maros vyzliekal neopren minuly rok v Mostenicke :laugh:



trafil si klinec po hlavicke FunThome
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi
Alexa (Užívateľ)
Príspevky: 82
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
brco napísal:
na tom som nerazal, ale ked si to zobrala osobne, tak kludne. No ked uz si pri tomto pripade, tak Maros, ako velky radca neoprenov, ocividne zmeskal prilezitost ti vcas poradit aby si ho neroztrhla...

co sa tyka tuhosti... spominas vyzliekanie a nie jeho tuhost pri potapani. Je jasne ze 5 tuhsia je a bude. Ta hrubka ju robi odolnejsou prave pri zlom vyzliekani (ale ako vidiet aj 5 sa da znicit).


Ja som pridala len svoju skusenost, pretoze mne ako zly radca nepripadal - pri druhom pokuse mi pomahal a neopren ostal cely, co pri svojej tendencii trhat neopreny povazujem za uspech
O pripade z Mostenicky nic neviem, ale rada si to niekedy vypocujem - moze to byt poucne

A od 5mm neoprenu som skutocne cakala trochu vacsiu odolnost, ale to som mala asi skresleny pohlad vzhladom na skusenosti s potapacskymi neoprenmi, ktore som mohla natahovat jedna radost a nic sa nestalo...
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi
FunThomas (Admin)
Príspevky: 609
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Maros si proste cez chrbat prehodil ten podgulnikovy pas, ktory neopren ma a za neho tahal, dufajuc, ze neopren si lahko vyzlecie. Dopadlo to tak, ze v podstate ten pas odtrhol. Potom mu to v Eliose opravili
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi
Radek (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
držim vám palce s tou objednávkou. Elios a jeho dodací lhůty jsou legendární.. Já mám 5mm a nemůži si co tuhosti stěžovat.. v porovnání s oceaner, beuchat nebo cressi jednoznačně super. Mám ještě "starý tip" s nylonem navrchu, open cell vevnitř bez zátěru.. má napotápěno dost a jediný co s čim mám "problém" je párání švů v oblasti bobřího ocasu právě z toho jak ho ze sebe svlékám.. jinak v egyptě v zimních měcívích jednoznačná volba 5mm a i vlétě se to dá.. lepší si do něj pouštět vodu v létě a tak se chladit než si do trojky v chladnější vodě lít teplou vody z termosek
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi
maros (Užívateľ)
Príspevky: 501
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Radku, objednaval si neopreny priamo od Eliosu ? My ich objednavame priamo, cca 1-2x za rok a dodavka byva cca do 2mesiacov, vlani sme cakali dlhsie, boli to necele 3mesiace.
 
 
 
Odpustenie je prejavom sily, pomsta je prejavom slabosti a ziarlivost je priznanim vlastnej bezmocnosti.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ak sa mozem pridat s radami tak ak chcete neopren, ktory vam vydrzi a chcete maximalnu verzatilitu tak chodte do kombinacie 3mm (alebo 5mm podla otuzilosti, lining zvonku, opencell + coating zvnutra.

Nie je to sice sutazny neopren, nevyzera velmi cool (ako napr. strieborny bacilovsky) a o nieco dlhsie schne ale ma tri hlavne vyhody:
- da sa pomerne jednoducho obliect aj bez mazania
- je dost narocne ho roztrhnut (clovek musi mat dost talent)
- je pouzitelny aj na scuba

Navyse je dostatocne elasticky a lining velmi nevadi.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed