Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Freediving na lodi (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Freediving na lodi
Pred 14 rokmi, 7 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Pozdravujeme z Malty...
Do nedele sme v apartmane na severe ostrova v meste Qawra, potom sa nalodujeme na Valhallu a vyrazame na tyzdenny trip po okoli.

Vcera sme po prilete boli kuknut vodu v okoli pristavu. Potapali sme pri malom ostrovceku, kde sme objavili celkom zaujimavu jaskynu. Riadne sme ju popreliezali, len skoda, ze v okoli bolo asi milion obrovskzch meduz a dost spinava voda. Naviac boli dost velke vlny od otvoreneho mora, tak nas dost pohupalo. Hlbka nebola viac ako 10m, co ale na rozpotapanie a snorchlovanie uplne stacilo.

Dnes rano sme statikovali v hotelovom bazene. Marcel sa dopracoval k 3:14, Ivan dal ako zaciatocnik slusnych 2:57 a ja som po 100 rokoch skusil first-go. Vysledok 4:00. Zajtra to snad posunieme dalej.
Prave sme sa vratili z snorchlovania v pristave. Skusali sme najst nejakych 20m, no viac ako 11 nebolo. Nieco som pofotil a natocil, no cistota vody nic moc. Po obede sa odvezieme niekam dalej k utesom, kde to uz bude urcite hlbsie a cistejsie.

Zatial tolko, majte sa...

E.T.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 7 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
pozdravujem celu posadku
keep on posting
nech si zapotapam aspon takto virtualne
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 7 mesiacmi
M.R. (Užívateľ)
Príspevky: 90
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Durko, majstro maximalizacie a ty kedy pojdes niekam s nami na potapko?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 7 mesiacmi
FunThomas (Admin)
Príspevky: 609
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Hosi snazit sa a neulievat sa (pripadne neulievat si).
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 7 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Vsak my tu len slanu vodu chlipeme, veru niet na svete lahodnejsieho napoja (uz aj Marcelovi to zacina vadit, hehe).

Vcera po obede sme sa taxikom odviezli k miestu, kde je potopeny vrak P29, znamy zo Zajochovho videa. Chalani chceli nejaku hlbku konecne, tak sa tam mohli do sytosti zabavit. Hned pri brehu je krasna stena asi do 20m so soskou Madony pri dne a asi 200m od brehu je spominany vrak. Na moje prekvapenie som ho bez problemov nasiel, aj ked tam uz neboli ziadne bojky z minuleho roka a aj viditelnost nebola boh vie co.
Stoziar lode v 18m vsak bolo vidiet a tak som k nemu upevnil nasu bojku, aby sme sa mohli v pohode tahat.
Chlapcom to slo velmi dobre, Ivan dal dokonca touchdown do 31,5m a Marcel zisiel takmer az na palubu do 23m s tym svojim originalnym stylom vyrovnavania.
Inak to v okoli vraku celkom zilo, okrem nespocetnych meduz boli aj hejna fakt velkych zvedavych ryb, ktore sa na nas chodili pozerat, niekedy to bolo az scary.

Dnes rano sme opat skusali statiku v bazene, no ten nas moc nechcel, bo nikto nedokazal vylepsit svoj cas zo vcera.
Radsej sme sli teda potapat na bojku tu nedaleko. Spustili sme si to do 23m a skusali zanaranie, vydychovky, variable s igelitkou plnou kamenia a tak. Celkom dobra zabava.

To be continued....

E.T.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 7 mesiacmi
FeroF1 (Užívateľ)
Príspevky: 134
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Len pekne fot Ericek a davaj mi bahca na partaka Marcela ...zelam uspesne ponory a vela zabavy..pozdrav posielam z NDR

Franz
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 7 mesiacmi
flipps (Užívateľ)
Príspevky: 331
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
az mi je do placu ked to citam
enjoy it
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 7 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Mam pozdravovat od Marcela...

Dnes na vecer sme boli snorchlovat pri tunajsej jaskyni len my dvaja. Hladali sme chobotnice, ktore su vraj maltskou specialitou, no nevideli sme ani jednu. Dno plne dier a jaskyn je tu pritom pre ne idealnym prostredim a do obeda sme videli niekolko spearfisherov s klbkom chobotnic na opasku.
Preliezli sme si niekolkokrat jaskynu a videli sme aj tri mureny, co na nas otvarali zubate usta. Tak aspon daco.

Zajtra rano dame poslednu statiku, Marcel hovori, ze sa uz poriadne hecne a spravi nieco so svojim osobakom (3:40).
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 6 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ok, dnes sme to rano na bazene opat skusili, no rekordy odolali. Akosik chybala motivacia, hlavou sme uz asi na lodi.
Z apartmanu odchadzame za chvilu a toto je teda posledny live report z Malty.
Zajoch s partiou dorazi vecer a zajtra rano sa uz plavime za miestnymi atrakciami.

See ya...

E.T.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 6 mesiacmi
FunThomas (Admin)
Príspevky: 609
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Good luck.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed