Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Prosím o radu veľkých pánov z SFT (2) Hostia
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Prosím o radu veľkých pánov z SFT
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
MoMo (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Ahojte mám pár otázok ohľadom freedivingu ....

1. Mám len 16 rokof a chcel by som začať s freedivingom môžem?
2. Máme tu nablízku zaplavený lom kde sa chodím kúpať každý deň ale ked sa ponorím len do 4 metrov tak ma strašne bolí hlava aj uši neviem ako mám vyrovnať tlak chcem ísť aspoň do 7 metrov je možne že by som v takej malej vedo blackol?
3. Chcel by som si kúpiť carbonové plutvy Beuchat mundial carbone pro ak ich niekto má podeľte sa prosím o skúsenosti........

4. Ďakujem za odpoveď ak nejaká príde
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ahoj, nie som velky pan no napriek tomu ti odpoviem

1. Mám len 16 rokof a chcel by som začať s freedivingom môžem?

mozes hocico. problem je len v tom, ze pri freedivingu je radovo vyssia pravdepodobnost smrti alebo vazneho zranenia ako napriklad pri tenise. navyse rizika nie su take zrejme a ocividne ako pri bicyklovani preto ti nodporucam robit freediving predtym nez si o tom poriadne nieco zistis.

2. Máme tu nablízku zaplavený lom kde sa chodím kúpať každý deň ale ked sa ponorím len do 4 metrov tak ma strašne bolí hlava aj uši neviem ako mám vyrovnať tlak chcem ísť aspoň do 7 metrov je možne že by som v takej malej vedo blackol?

hej. balcknut mozes vzdy ked zadrziavas dych. PRETO NIKDY NEPOTAPAJ ALEBO NEPLAVAJ ZO ZADRZANYM DYCHOM SAM.tlak v usiach vyrovnas tak, ze si chytis nos a fuknes donho.
a pred ponorom nehyperventiluj - nedychaj hlboko alebo rychlo - je to nebezpecne a nepomaha to

3. Chcel by som si kúpiť carbonové plutvy Beuchat mundial carbone pro ak ich niekto má podeľte sa prosím o skúsenosti........

podla mojho nazoru kupovat karbonove plutvy v case ked nevies vyrovnat tlak v 4 metroch su vyhodene peniaze. kym sa poriadne naucis zaklady, tak ti uplne stacia hociake plutvy. imidz je nanic. ale samozrejme ber to ako moj osobny nazor a so svojimi peniazmi si rob co uznas za vhodne.
 
 
 
Posledná úprava: 2008/08/20 10:51 upravil juka.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
MoMo (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
V prvom rade juka ĎAKUJEM ....No sám nikdy neplávam mám kamoša on je potápač ale beha s tým strojom tak popri ňom plávam........
Ale ako mám chyťiť nos keď mám masku si ho tam vobec necítím a mám to vyrovnávať stalé či len raz za každe tri metre?
ten kamoš má tie beuchaty ale mi nedovoli sa ich ani dotknut tak sa pytam a viem ich zohnať iba za 6 litrov takže to je v pohode.......
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
brco (Admin)
Príspevky: 627
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
No sám nikdy neplávam mám kamoša on je potápač ale beha s tým strojom tak popri ňom plávam........

- on by mal v rami bezpecnosti behat okolo teba a nie ty okolo neho.

Ale ako mám chyťiť nos keď mám masku si ho tam vobec necítím a mám to vyrovnávať stalé či len raz za každe tri metre?

- nos si musis chytit cez masku, inak to nejde, a fuknut vzdy ked zacitis tlak v usiach. ale nie az ked to boli ale vzdy pred. cize ti to moze vyjst aj na 1 fuknutie na kazdy meter +/-. Vyrovnava sa stale s pribudajucou hlbkou.

viem ich zohnať iba za 6 litrov takže to je v pohode.......

- pre teba su to plutvy ktore nevyuzijes. do 30 m a hlbsie metrov sa da dostat s plutvami za par stoviek. je lepsie znicit na zaciatku nieco lacnejsie kym si kupis nieco kvalitne. Ked uz teda nejake chces vyber si Cress GARA 3000 alebo GARA Gara 3000LD. vacsi vyber najdes tu.
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php?shop=MTMyNw==&akce=rubrika&idoddeleni=1630
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
MoMo (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Brčo aj tebe Dík. Ale podľa niektorých mojich známich sú GARA fakt vyhodené peniaze.
poviem kamošovi nech sa on moce okolo mna dobra rada
A možno mám zlu masku..
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
brco (Admin)
Príspevky: 627
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ked uz by som oponoval tvojim kamaratom, tak len vetou, ze akekolvek plutvy cez 2000 sk su vyhodene peniaze oproti monoplutve. ale je to vec nazoru a toho co budes v buducnosti chciet robit.

na tej webstranke najdes aj vhodne masky pre freedive.


a nezabudni bezpencost na prvom mieste.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ja by som len pripomenul ze nepotapat sam znamena ze ta niekto caka na hladine!!! Najlepsie aj ide s tebou posledne metre pred vynorenim, ale to je potrebne len pri vacsich hlbkach. Kamarat co je ponoreny na dne s pristrojom ti je na dve veci... Ked blacknes tak potrebujes niekoho kto ta okamzite vytiahne na hladinu.

Vyrovnavanie odporucam jedno este pred zanorenim, a prvych par hned po zanoreni aj bez pocitu tlaku. S pribudajucou hlbkou staci vyrovnavat menej casto...
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
MoMo (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
A ďík aj tebe Zemo...
a zemo čo vraviš na tie beuchaty?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
S karbonmi nemam bohuzial skusenost zatial. Za najlepsie su pri karbonovych plutvach povazovane C4 a oproti nim tie Beuchaty tvarovo vyzeraju trosku dost rozdielne. Ale to je cisto subjektivny pohlad na obrazky Pozri radsej fora napr. na DeeperBlue.com, tam mozno niekto bude mat s nimi skusenosti.

Pri bifinach v principe karbonom nic nepokazis (jedine riziko je odolnost), dolezite je aby ti sedela boticka, napr. niektori vyrobcovia ich maju uzsie, niektori sirsie. A aby sa ti s nimi dobre plavalo...
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 8 mesiacmi
MoMo (Návštevník)
Príspevky: 29
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Aha takže to je o sedení na nohe..... Takže radšej C4 alebo beuchat?
Ten kamoš má presne tie čo chcem ale hned ich poškriabal.....
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed