Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Richnava freediving (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Richnava freediving
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ako sme s Flippom objavili este vacsieho a strasnejsieho bubaka, nez je ten, co byva na Koshkaach... (od 15m hlbsie).

Vcera sme s Flippom v ramci vyletu do Banskej Stiavnice navstivili vychyrenu potapacsku lokalitu Stredneho Slovenska - tajch Richnava.

Bolo to prve jazero, v ktorom som sa kedy potapal na nadych a napriek tomu, ze mam nan celkom zaujimave hororove spomienky som sa nechal Flippom opat presvedcit na ponor. Nas borec z Bystrice furt nechcel uverit tomu, ze tam pre freeckara neni dobre potapanie a ze tam dolu zije bubak, s ktoreho surodencom sa len minuly (pre niektorych pamatny) vikend zoznamil na Koshkaach.

Velmo sa v tom dazdi Flippovi do vody nechcelo, ako keby bou daco tusil, ale nakoniec som ho nejak zlomil (tentoraz som prevzal ulohu katalyzatora ja).

Plan bol jednoduchy, bojku sme mali bez zavazia, mal som len uviazat koniec lana na dne v 18m o velke drevene kolajnice, ktore sa pod sikmym uhlom ponarali od brehu az k najhlbsiemu miestu.
Zanoril som sa teda a popri kolajniciach pomaly zostupoval dolu. Hned na zaciatku ma poriadne vystrasila obrovska stuka, ktora mala svoje teritorium pod hrubymi drevenymi kolajnicami.
Viem, ze Falca zvacsuju, ale take hovado som este nevidel (teda, kym som nevidel tie kapre o 20 minut neskor).

Zostupoval som pomaly dolu, okolo 4m kosa jak na Koshkaach, v 6m bicykel, v 8,5m ukazovatel smeru s tabulkami a potom uz nic, len hrdzavozelena mutna voda.
Siel som k hladine, druhy pokus sme dali spolu s Flippom , ale viditelnost este horsia.

Vykaslali sme sa teda na bojku a skusili odplavat dalej od brehu a dat par ponorov. Ja prvy, Flippo hned za mnou. Pred sebou som drzal snorhel v napnutej ruke, aby som do niecoho nenarval hlavou a ked ma pohltila ta zelena, tak som sa len otocil a cakal co sa bude diat. Chvilu nic, kukam na budiky, pisu 10,8m a potom 11,5 a zrazu tma ako v rohu. Nebolo mi treba 2x hovorit co treba robit. Pustil som si bublinku na cestu, aby nebolo otupno a hore sme sa stretli s Flippom a rozpravali jeden cez druheho, kazdy svoj zazitok s bubakom.

Akoby nas tam dolu volal, dali sme este jeden ponor. Tentoraz som otocil v 12m a nohami napred doplachtil do 13,5m, snaziac sa ovladnut strach. Ked uz som ale nevidel ani na hodinky ani na plutvy, tak som opat s bublinkami siel k hladine.

No, stacilo nam, v neoprene sme mali dobre nalozene a tak sme dali este aspon snorchlovacku v 4m, kde boli neskutocne hufy roznych rybiek a stretli sme aj v uvode spominane 4 kapre, ktore je tazko opisat, ale z jedneho by sa na Vianoce najedli asi tak 3 kompletne rodiny.

Zazitok to bol poriadny, tato Richnava. Flippo pochopil, ze na free to tam neni zrovna idealne, s lanom este ako tak.

Kazdopadne, sme tam v tej tme dost nezmyselne bez lana roskovali a urcite by som nikomu neodporucal, aby na Richnave potapal trebars aj s lanom.

Bubakovi dakujem, ze nam dovolil nazriet do jeho rise a dufam, ze coskoro odovzdam pozdrav kolegovi s Koshariisk...
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ja tam chcem ist, znie to ako super zazitok

Kedy to naplanujeme?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Vidis a presne toto som vedel, seci budu chciet pokusat bubaka...

Da sa to naplanovat, len sa treba opytat Juku, ci ma aj na Richnavu nejake odklinadlo )

Inak v tom zavere som chcel napisat, ze "riskovali" a nie roskovali...
To som asi este taky rozklepany (z tej zimy, haha).
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Odklinadlo na bubaka je bojka a lano Bez lana lovit bubaka v 12 m to nie je "roskovanie" ale cira uchylnost

Mozeme to niekedy naplanovat (rovnako aj Attersee, chystam sa tam uz rok
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
flipps (Užívateľ)
Príspevky: 331
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
TAk az teraz mi strach trosicku dovoluje napisat co som tam vsetko videl no vlastne iba hnedozelenozltu skaredu tmu kde zije najviac strasidiel v celom vesmire. Nalozene som mal uplne vsade, no zazitok to bol celkom fajn a aj ked som mal fakt strach aka po...l som sa v kine tak sa tam mienim vratit nie ze by som chcel pokusat no mam to najblizsie miesto od mojho rodneho domceka. Cakam Vas tu a Richnavsky Bobo tiez
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Hned na zaciatku ma poriadne vystrasila obrovska stuka, ktora mala svoje teritorium pod hrubymi drevenymi kolajnicami.
Viem, ze Falca zvacsuju, ale take hovado som este nevidel (teda, kym som nevidel tie kapre o 20 minut neskor).

ROFL
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ha,

1. prave som zistil, ze mame clanok 20 pravidiel bezp. fridajvingu

2. Ked si znovu precitam potapanie s Bubakom, resp. si predstavim ako bezne potapame tak dost velku cast z nich veselo porusujeme

Myslim, ze by sme sa mohli nad tym trochu zamysliet...
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ja som sa nad tym zamyslel, az ked som uz bol von z vody a rozhodol som sa o svoju skusenost podelit.

Napisal som to mozno az moc zabavnou formou, ale tam dolu to ziadna zabava nebola, to je dufam kazdemu jasne.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Erik, bolo to napisane uplne super - malo to aj zabavny aj poucny charakter...

Safety je kazdopadne dolezita
 
 
 
Posledná úprava: 2008/06/11 14:03 upravil ondro.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 11 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Fuha, porusili sme tusim pravidlo 5,7,8,12 a 17!
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed