Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
ake Okuliare? (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
ake Okuliare?
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
evolutionn (Návštevník)
Príspevky: 5
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Som tak troska novacik mozno nie ale doteraz som sa vacsinou potapal len tak pre zabavu ale ako som objavil vase forum tak troska tomu davam viac ako len pre zabavu a tak prichadzam s poziadavkou alebo ci by ste mi nemohli vysvetlit ake okuliare kupit naco davat pozor a aky je rozdiel medzi jednosklickom a dvojsklickom , dalej ked som si vsimol tak na po boku okuliarov je taky umelohmotny klb na pracku ale moc mu neverim .
 
 
 
Posledná úprava: 2009/07/22 13:12 upravil .
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
dvojsklicko? klb? neviem o com hovoris...

Asi najlepsie bude popozerat sa po nejakej nizkoobjemovej maske (technisub sphera, technisub falco, omer abyss, omer alien, cressi minima, ...). Zober tu, ktora ti bude najlepsie sediet na tvari.

Potapat a posuvat sa hlbsie vsak mozes s akoukolvek maskou...
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Dobra freedive maska potrebuje dve veci:
1. maly vnutorny objem (mnozstvo vzduchu v maske ked si ju nasadis) - cim mensi objem, tym menej vzduchu treba na jej vyrovnanie
2. stlacitelnost - pokym sa pod tlakom stlaci, tak sa vyrovnava sama a netreba ziadny vzduch, toto najlepsie zvlada napr. Sphera, preto je velmi oblubena na hlbkove ponory, ale zas ma ine nevyhody...

Potom este maju masky rozdielne zorne uhly, samozrejme cim vacsi tym lepsie, napriklad Minima mne pride ako ked pozeras cez zornik z tanku...

Dobra maska, ktora nebola spomenuta je Technisub Micromask (povodne Marina) - maly objem, super zorny uhol, ale nieje moc stlacitelna.

Ale na plytke ponory napriklad ja osobne pouzivam aj velku scuba masku. Jednak tam mam dioptrie, ale tym ze je velka a stlacitelna tak do cca 20m sa netreba o nu vobec starat, vyrovna sa sama... pod tych 20m do nej potom clovek musi dat tak pol pluc, tak to uz je horsie...

Dvojsklicko mysli ze ma maska dve samostatne skla, na kazdy kuk jedno... su totiz aj take co to maju vcelku, ale tie su vhodne tak na natacanie, nie na freedive... dvojsklicka sa napriklad daju dat vacsinou blizsie k tvari, cize maju mensi objem...

Klb je uplne v pohode, zalezi od celkovej kvality masky... Tie co sa tu spominali neviem o tom ze by s tym mal niekto problem...
 
 
 
Posledná úprava: 2009/07/16 00:03 upravil Zemo.
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
evolutionn (Návštevník)
Príspevky: 5
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
oboy napísal:
dvojsklicko? klb? neviem o com hovoris...

Asi najlepsie bude popozerat sa po nejakej nizkoobjemovej maske (technisub sphera, technisub falco, omer abyss, omer alien, cressi minima, ...). Zober tu, ktora ti bude najlepsie sediet na tvari.

Potapat a posuvat sa hlbsie vsak mozes s akoukolvek maskou...


dvojsklicko=´dvojzornik a klb je ta sranda na tu pasku co je na boku ale dik za info


Zemo

stlacitelnost - pokym sa pod tlakom stlaci, tak sa vyrovnava sama a netreba ziadny vzduch, toto najlepsie zvlada napr. Sphera, preto je velmi oblubena na hlbkove ponory, ale zas ma ine nevyhody...


mozes mi prosim ta troska blizsie opisat tu stlacitelnost? ako ju zistim a troska aj tie nevyhody?

Potom este maju masky rozdielne zorne uhly, samozrejme cim vacsi tym lepsie, napriklad Minima mne pride ako ked pozeras cez zornik z tanku...




Dobra maska, ktora nebola spomenuta je Technisub Micromask (povodne Marina) - maly objem, super zorny uhol, ale nieje moc stlacitelna.


Tu som si vsimol ze je dodavana aj s ciernym silikonom , je nejaky rozdiel medzi nimi ? ci cisto len vo farbe a nema ani jedna ziadnu vyhodu/nevyhodu?

Ale na plytke ponory napriklad ja osobne pouzivam aj velku scuba masku. Jednak tam mam dioptrie, ale tym ze je velka a stlacitelna tak do cca 20m sa netreba o nu vobec starat, vyrovna sa sama... pod tych 20m do nej potom clovek musi dat tak pol pluc, tak to uz je horsie...


mozes mi sem napisat link lebo ju neviem najst diky


Mam este poslednu otazku , vsimol som si ze predavaju okuliare s tvrdsim silikonom a maksim , ten maksi je taky prijemnejsi ale je dobry ? asi najviac co by som siel je cca tych 20 metrov max ,tak by mi asi stacili aj tie scuby ale skor sa zariadim podla dalsich odpovedi.

Zatial dakujem za odpovede
 
 
 
Posledná úprava: 2009/07/16 05:38 upravil .
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
FunThomas (Admin)
Príspevky: 609
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Neskromne upozornim na moj prispevok v inom threade, kde vysvetlujem rozdiel medzi okuliarmi a maskou:

http://www.freediving.sk/index.php?option=com_fireboard&Itemid=34&func=view&id=4513&catid=7#4521
 
 
 
Posledná úprava: 2009/07/16 07:51 upravil FunThomas.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
evolutionn (Návštevník)
Príspevky: 5
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
FunThomas napísal:
Neskromne upozornim na moj prispevok v inom threade, kde vysvetlujem rozdiel medzi okuliarmi a maskou:

http://www.freediving.sk/index.php?option=com_fireboard&Itemid=34&func=view&id=4513&catid=7#4521


dik
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
brco (Admin)
Príspevky: 627
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
aby si mal prehlad o ktore masky tu spominaju. tak tu je na ne link...

samozrejme plati uz spominane zlate pravidlo. najlepsia je ta, ktora ti z tych vsetkych dobrych masiek najlepsie sadne.

http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php?shop=MTMyNw==&akce=rubrika&idoddeleni=1629
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
evolutionn (Návštevník)
Príspevky: 5
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
brco napísal:
aby si mal prehlad o ktore masky tu spominaju. tak tu je na ne link...


jj tie som si nasiel skor nejako nemozem najst tu spominanu Scubu ..

samozrejme plati uz spominane zlate pravidlo. najlepsia je ta, ktora ti z tych vsetkych dobrych masiek najlepsie sadne.


No ale tu v BA nemam ziadnu moznost vyskusat alebo aspon o nej neviem a hlavne tie ktore ste mi tu napisali...
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
brco (Admin)
Príspevky: 627
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
scuba maska, je akakolvek maska pre pristrojove potapanie. nie je to v tomto pripade ziadne specialne meno pre konkretnu masku. odvodene od slova scubadiving.

mozes navstivit potapacske predajne. v bratislave viem o dvoch kde maju 1-2 modely. lepsie je si tam dopredu zavolat. na nete urcite najdes na nich kontakt. sam ich presne neviem. 2 predajne su v petrzalke a dalsia na mlynskych nivach.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 9 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
scuba maska - som tym myslel vseobecne masky nie na free ale na scuba potapanie, ja konkretne mam Technisub Kea, ale kupoval som ju najme preto ze sa tam daju dat dioptrie...

stlacitelnost - pokusim sa to nejak strucne vysvetlit -> v maske mas nejake mnozstvo vzduchu, ked klesas do hlbky tak sa objem tohto vzduchu zmensuje a nastava podtlak v maske, mozu nastat tri veci
1. bud sa pritlaci maska k tvojej tvari, cize sa tie bocnice stlacia a skla sa priblizia k tvari, cim sa znizi objem masky a vyrovna podtlak, to sa deje automaticky, ty nemusis nic robit
2. ked sa maska nedokaze stlacit tak do nej musis fuknut, zvacsit mnozstvo vzduchu v maske a vyrovnat tym podtlak
3. ked nenastane nic z tych predchadzajucich dvoch moznosti, tak vznika vyrazny podtlak ktory niekde musi "strelit", zvycajne si to odnesie oko...

Sphera ma plastove zorniky, ktore su ohybne, preto je neprekonatelna v stlacitelnosti, ale vyplyvaju z toho aj tie nevyhody - skresluje pohlad, lahko sa poskriabe, lubi zatekat...

Vyhody stlacitelnej masky su ze ju netreba tak casto vyrovnavat a lahsie sa to vyrovnavanie davkuje... V obchode to zistis jednoducho - nasadis masku, a pritlacis si ju k tvari... Technisuby maju u nas napr. v Prodive.

Nevyhody stlacitelnost ako taka nema vobec...
 
 
 
Posledná úprava: 2009/07/16 09:59 upravil Zemo.
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed