Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Statika na suchu (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Statika na suchu
Pred 16 rokmi
JanoTN (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Ahojte
Chcem sa spytat ake je riziko ked trenujem statiku na suchu sam ... napr moze sa stat ze dostanem blackout a nerozdycham to sam? .... alebo inak su blackouty nebezpecne len vo vode? ... vlastne tyka sa to aj treningu kracania so zadrzanim dychom ked odpadnem a nebude zrovna niekdo po ruke je to nebezpecne ... pri tom sa mi dost mota hlava myslim ze pritom odpadnut neni vobec problem ... bazen v dubnici nam zrusili tak musim trenovat na aspon suchu .... dik za odpovede
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 16 rokmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Odpoved na tvoju otazku:
Ano, moze sa stat, ze ked dostanes pri suchom treningu BO, tak to nerozdychas sam!

Vseobecne mozno ale povazovat trening na suchu za bezpecnejsi, ale len z dovodu, ze po strate vedomia neskoncis pod vodou a teda nehrozi, ze po tom co ti povoli laryngospasmus vdychnes vodu.

Pri BO na suchu napr. pri chodzi pojdes pravdepodobne k zemi a tvrdost dopadu sa bude rovnat tvrdosti povrchu po ktorom kracas. Odporucam chodzu po luke, najlepsie opakovane na tom istom mieste, aby si si vedel aj odsledovat prejdetu vzdialenost.

Statiku by som doporucoval robit v lahu na chrbte. Vacsina ludi ma strach zo zapadnutia jazyka pri BO. Zatial som o takom pripade nepocul, co vsak neznamena, ze sa to nemoze stat.


Na tvojom mieste by som to zo zaciatku nehnal do ziadnych extremov, radsej by som sa snazil sledovat pocity, ktore mas pri apnoe a postupne sa posuval k vacsim vykonom.

My sa uz natolko dobre pozname, ze robime aj beh v apnoe do schodov, ktory moze byt velmi nebezpecny. Vzdy ale bezim s pocitom, ze to v zavere nemusim ustat, pretoze ziadny den nie je rovnaky a ked som vcera vybehol po tamten schod v pohode, nemusi to znamenat, ze dnes nemusim blacknut 10 schodov pred tym. Ak sa teda pocas behu na to necitim, tak to radsej vzdam a dam bezpecy vykon.

Urcite je dobre mat niekoho pri takomto suchom treningu po ruke. Asi ta ten clovek nezachyti, ked pri chodzi pojdes k zemi, ale vie ti pomoct pri pripadnych naslednych problemoch, plati to aj pre statiku.

Vela zdaru
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 16 rokmi
JanoTN (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Dik za vycerpavajucu odpoved ... toho zapadnuteho jazyka by som sa nebal staci si lahnut do stabilizovanej poholy alebo do polohy na boku nieco ako embrio taka poloha je pre cloveka naviac ukludnujuca ... no moj najvacsi problem je ze zatial nepoznam svoje limity
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 16 rokmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Erik, super odpoved

Jano, uz vidim ako pocas apnoe walkingu blacknes a pocas padu si lahnes do stabilizovanej polohy Nech poviem Zemo, ktoremu sa podarilo blacnut doma v stoji kolko mal casu

Co sa tyka statiky v embryonalnej polohe tak je to neprakticke - skus a uvidis

A svoj limit nebudes poznat mozno este dlhsiu dobu.
 
 
 
Posledná úprava: 2008/04/18 13:59 upravil ondro.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
stanoTN (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
janoTN: nevies o bazene kde sa da v TN potrenovat plutvove plavanie,pripadne freediving ?...chodis trenovat aj na volnu vodu niekde v okolo TN?...diky
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
FeroF1 (Užívateľ)
Príspevky: 134
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Caf stano.V okoli Tn sa chodi trenovat plavanie s plutvami na plavaren v Novej dubnici, ale to len vtedy ak to janoTn vybavi.Inak ja chodim plavat casto na zelenu vodu ale len pri kraji kde sa da na teba davat bacha keby si blackol.Mam tak taký jeden flek kde to ide.Ak by si mal zaujem ozvi sa možeme hodit rec a povedat co a ako a kde.My sme z Tn v poslednej dobe zacali chodit na Gulašku pri Senci lebo je tam super cista voda da sa tam vela naucit ak mas zaujem o freediving.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
JanoTN (Návštevník)
Príspevky: 20
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Cauko no ako Fero spominal bazen je jedina moznost ta nova dubnica mam to vybavene tak ze nedelu pretym nez otvoria mozem tam ist zadara cca okolo deviatej na hodinu. Ma to ale haciky jeden je ze to neni pravidelne jedine ked si to dohodnem co neni az taky problem ale druhy je ze ked je to mimo otvaracich hodin t.j. neni tam plavcik a je mi dovolene tam chodit z dobrej vole ktoru nechcem zneuzivat tak z toho dovodu by som tam nerad vodil viac nez 5 ludi (zatial tam chodime cca 3ja). Ale inak da sa ... btw na jesen by som sa chcel pokusit tam zorganizovat neoficialne cvicne preteky ake spravily chalani nedavno v zline. Ked mas zaujem mozes sa ozvat najblizsie to chcem vybavit najblizsi vikend po pohode.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
stanoTN (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
dakujem vsetkym za odpoved...no a co sa tyka tej pololegalnej plavarne,mal by som zaujem sa aspon raz prist pozriet ako trenujete, takze ak bude z vasej strany dobra vola a jedno volne miestecko do patice budem vam zo srdca vdacny...ja som totiz taky starsi cap a rekordy netrham, vsetky moje aktivity su skor rekreacne a pre dobry pocit zo zivota...este raz dakujem...ked bude ta plavka aktualna dajte mi prosim vediet na icq385530290 alebo mobil 0915246318...alebo tu...ale nechcem kazit Janovi vlakno o statike na suchu ...majte sa
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
JanoTN (Návštevník)
Príspevky: 20
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
No co sa tyka mna ja to beriem tiez cisto rekreacne a som vlastne ako zvysok ludi z TN co sa freedivingu ako tak venuju zaciatocnik ktory nazbieral cenne info z dvoch akcii SFT. Podstate na nasom "treningu" nic take neuvidis a uz vobec nie trhanie rekordov ja to zameriavam hlavne nato aby som si zlepsil techniku kopania s bifinami a neskor mozno s monoplutvou kedze moznost pouzivat plutvy je dost obmedzena. Tak ked to bude aktualne ozvem sa ... zatial ak este nemas zozen si aspon nejake plutvy nemusia byt zrovna freedivove.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed