Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
UZ som zabudol, ako sa vyvazit. (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
UZ som zabudol, ako sa vyvazit.
Pred 14 rokmi, 11 mesiacmi
Baca (Návštevník)
Príspevky: 15
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Potapal som naposledy asi pred 26timi rokmi a uz fakt neviem ako sa pod vodou vyvazit. Poradte, ako na to a vlastne co pouzit. Nemienim lamat rekordy na nadych, ale skor rekreacne jojovat do mensich hlbok, len pre radost z vody, pohybu a "tepleho" mora v HR. Kedze som predminuly rok zistil, ze sa akosi neviem poriadne ponorit do slanej vody a vyhadzovalo ma ako stupel na hladinu a v Tucepi som prstami rozryl polovicu pobrezneho dna, ako som sa chcel aspon na chvilku udrzat dole, prosim o radu ako a co na to

AAA este, moje starucke cierne plutvy gumene Nayada od sudruhov z NDR uz definitivne dosluzili, mienim si kupit Gary 3000LD, alebo 3000ky. Dobra volba?? MAsku uz mam Mares Forma 09, ta by snad mohla stacit.


A este jedna otazka, sice sem mozno nepatri, ale predsa sa opytam. Poznate nejake dobre miesto v HR na snorchling na pobrezi, kde nie su potrebne hlboke ponory (uz nie som co som byval), ale uvidim tam zaujimave potvory??



Post


No ako vidim, pozrelo si tento prispevok uz 8 ludi, asi si povedali, co tu tento chce ?? No asi nejaku odpoved. Aby sa nahodou pre svoju blbost v HR neutopil.
 
 
 
Posledná úprava: 2009/05/28 22:19 upravil .
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 11 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
vyvazenie zavisi od toho, ako hlboko chces chodit
cim plytsie, tym si toho mozes zobrat viac, aby sa ti lahsie prekonavala najvacsia zmena vztlaku prvych 10 m
ak chces potapat 10-15m tak si zober tolko olova aby si bol neutralny tak v 7-8m (pri uplnom nadychu ani nepadas ani nestupas hore v tejto hlbke)
ale daj si pozor, ked takto nabaleny klesnes hlbsie, tak budes mat co robit, aby si sa vratil
nie je odveci natrenovat si preto zhadzovanie opasku

maska plutvy? potapat sa da s hocicim
LD su makksie
v chorvatsku je kopu peknych miest
naposledy sa mi tusim pacil dugy otok

....a nepotapaj sam
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 11 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Tusim tam niekde zaznela aj otazka, co pouzit...
Ako uz pisal Juka, bolo by fajn pouzit opasok s olovenymi tehlickami, ktory je vybaveny lahko odopinatelnou prackou, kvoli bezpecnosti.
Mnozstvo olova zavisi od vela veci, ale najviac asi od hrubky obleku, ktory pouzijes a od mnozstva vzduchu, ktore nadychnes do pluc.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 11 mesiacmi
FunThomas (Admin)
Príspevky: 609
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Pekne miesta, no tych uz bude v Chorvatsku poredsie. Z brehu to uz byva dost mrtve, ale urcite su nejake pekne nezname miestacka.
Ja som bol tusim 3 roky dozadu v Rogoznici a bol tam taky pekny kvazi miniutesik a v nom to celkom zilo. Ropusnica, nejaka ta stonozka a bolo to okolo 10m. Fakt pekne. Niekde mam aj fotky.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 11 mesiacmi
Baca (Návštevník)
Príspevky: 15
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Dakujem za odpovede Pri tom vyvazovani som sa vlastne chcel dozvediet kolko kil zataze bezne na hlbku okolo tych 7m pouzivate.
Objednal som si Gary 3000, dufam, ze mi neodpadnu nohy po pol hodine


Jaaaaaaaj vynaraju sa mi nejake tie spomienky na pravidla potapania.

CHcem sa este spytat, ci je potrebne pri tkom mojom snorchlovani vyvesit vlajku, alebo bojku s vlajkou?? Ak sa dobre pametam tak pri pristrojovom sa musela vyvesit vlajka.
 
 
 
Posledná úprava: 2009/05/30 21:45 upravil .
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 11 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
to zavisi od toho, aky hruby mas neopren, ake velke mas pluca a kolko tuku
ja potapam s 3 kilami ale navazujem sa tak aby som bol neutralny niekde pod 15m, takze ty budes potrebovat asi viac

gary 3000 urcite nebudu prilis tvrde, a aj papucky maju velmi pohodlne

ci potapat s bojou na ktorej je vlajka zavisi od toho kde potapas, ak tam chodia lode alebo clny tak urcite, ak nie, tak netreba
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed