Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Internet Static Challenge (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Internet Static Challenge
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Priatelia,

Nadisiel cas posunut svoje osobne maximum v STATIKE. Mame po pretekoch v Maribore a do dalsich pretekov v Zline zostava viac ako mesiac.
Povodne som vas chcel vsetkych zobrat na 2 tyzdne niekam do hor, kde by sme sa mohli stale venovat len oblubenej statike, no z istych dovodov by sa to pravdepodobne nepodarilo uskutocnit

Vymyslel som teda ako nahradu tento internetovy trening, do ktoreho sa moze zapojit kazdy, kto by rad posunul svoje maximum. Dolezite pri tom je len obetovat STATIKE asi tak 2 tyzdne z vasho zivota a venovat sa jej poctivo kazdy den.

Podstatou treningu bude jedna STATIKA denne, vela casu vam to teda nezaberie. Narocnost sa bude kazdy den zvysovat, najma psychicka, dolezite ale bude vytrvat v treningu co najviac dni po sebe. Po niekolkych dnoch treningu mozno budete pocitovat bolenie hlavy z dovodu vysokej hladiny CO2, pripadne budete psychicky vycerpani, doprajete si teda 1-2 dni volna a skusite v treningu pokracovat.

Trening sa zacina zajtra, teda v pondelok 9.3. Prvy den bude vasou ulohou dosiahnut pri pokuse v statike 5 kontrakcii. Cas si vsak zacnete merat az od okamihu, ked vam pride prva kontrakcia. Pri zajtrajsom treningu ocakavajte cas na urovni 20 az 40 sekund. Dalsi den, teda v utorok sa uz budete snazit dosiahnut 10 kontrakcii, znovu vsak budete merat len cas od 1 po 10 kontrakciu. Kazdy nasledujuci den pridate potom dalsich 5 kontrakcii.

Cielom prvej fazy treningu bude dosiahnut cas straveny v kontrakciach na urovni 2:30. To by mala byt uroven, pri ktorej uz dochadza v organizme k zmenam a vase apneicke schopnosti by sa mali pri pokracovani v treningu zlepsovat. Predpokladam, ze k tomuto casu sa dopracujete pri 30 az 40 kontrakciach, teda po 6 az 8 dnoch treningu.

V dalsej faze treningu uz budete pustat stopky pri nadychu a nie pri prvej kontrakcii a tu uz pojde do tuheho. Vasa vola a tolerancia k vysokym hladinam CO2 bude uz na takej urovni, ze budete moct pridavat kazdy den dalsich 5 kontrakcii a dostavat sa tak k hypoxii, ktora vas bude dalej zlepsovat.

Je jedno ci statiku absolvujete rano, pred obedom, vecer, vo vode, ci na suchu na posteli. Dolezite je, aby ste ju robili kazdy den. Ak mate cas, priamo pred statikou odporucam strecing a 10 minutovu relaxaciu. Pred pokusom nerobte ziadne pripravne statiky (ani pri strecingu) ani rozdychavania. Svoj dych vobec nekontrolujte, nechajte ho volne plynut.

Vas vysledok kazdy den postnete do tohto vlakna. Pri pokuse by ste mali byt vzdy pod dohladom osoby, ktora vie, co robit v pripade, ze stratite vedomie.

Zaciname teda zajtra, zapoji sa ten, kto ma zaujem a chut trenovat a posunut sa dalej. Ja som nieco podobne absolvoval pred dvoma rokmi a dokazal som sa posunut az na cas 6:53 na suchu pocas 2 tyzdnov pravidelneho treningu.

Drzim palce a zelam pevnu volu.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
flipps (Užívateľ)
Príspevky: 331
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Takze vitam vseckych ktori sa zucastnia

Ja to mam dnes za sebou 5 kon - cas 49.24Sek

Takze priemerne 1 kontrakcia za 10 sekund

Drzim palce
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Mojich dnesnych 5 kontrakcii trvalo 29,1 sek.

Je na kazdom, ako sa ku kontrakciam postavi. Mozete ich nechat plynut, alebo ich natahovat a odolavat im. Snazte sa vsak s nimi nebojovat, ale ich prijmat ako sucast pokusu. Dolezity je cas v kontrakciach.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
2:07, 4 kontrakcie (zle som si to zapamatal v aute cestou do ZA...nesoferoval som
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
JanoTN (Návštevník)
Príspevky: 20
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Dobra vec takyto trening len ci vydrzim do konca
mne tie kontrakcie idu v strasnej frekvencii takze 5 kontrakcii len 16,9s
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
Alexa (Užívateľ)
Príspevky: 82
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Skoda, ze si tie kontrakcie neviem ratat
Citim len take simranie a "zly pocit", ale nic jednoznacne, co by som vedela zratat.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
karciboy (Užívateľ)
Príspevky: 189
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ja som mal 5 kontrakcii za 26.5 sek.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
Dark_Troll (Užívateľ)
Príspevky: 50
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
23,72sec, sice take jemnejsie, ale boli
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
borka (Užívateľ)
Príspevky: 131
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
22,40 krasnych 5 kontrakcii, mnam!
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Wohooo! Ludia, som s vami spokojny, dufam, ze vam to vydrzi co najdlhsie..
Skoda Alex, ze sa nemozes zapojit, ale ver tomu, ze vela ludi z tejto partie by s tebou menilo

Pridavam este Marcela, ktory si dal dnes hned dve statiky s 5 kontrakciami. V prvej nameral 22 sekund a v druhej 28.

Prve kolo mame teda uspesne za sebou a vidite, ze to nebolo nic strasne. Pravda ale je, ze zatial sa len hrame so svojou hlavou a poriadny zaberak nas caka az v neskorsich fazach. Kto teda dnesny trening zmeskal, este ma stale sancu pripojit sa.

Zajtra teda pokracujeme druhym kolom a budeme sa snazit o 10 kontrakcii. Znovu spustime stopky az pri prvej, kto chce moze si pri 5tej zaznamenat medzicas a porovnat s dnesnym vykonom. Dolezite ale bude natiahnut vykon na 10 kontrakcii a pomaly sa tak priblizovat k vytuzenym 2:30 v kontrakciach.

Kto by mal problem dosiahnut 10 kontrakcii pri prvom pokuse, moze to skusit v druhom, ale nie je na to dovod. Druhy pokus akurat vase kontrakcie oddiali. Ako trening pre borcov to ale nemusi byt zle.

Este mame pred sebou dlhu cestu, som zvedavy, kto to dotiahne najdalej...
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed