Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Nehody
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
flipps (Užívateľ)
Príspevky: 331
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ahojte davam sem popis nehody od Zajocha ktora sa stala nedavno v Cechach

„Ahoj vsichni, jiste si vetsina z vas kdo jste byli tuto nedeli na bazene vsimla, ze jsme meli "mensi" zachrannou akci. Jeden z freediveru nemel dostatecne zajistenou safety. Pri plavani pod vodou bez ploutvi dostal po uplavani asi 65-70m BO (black out - bezvedomi) a v tomto stavu zustal jeste asi 1minutu lezet na dne pod vodou! Po vytazeni na hladinu a posleze na breh jsme mu dali standardni freedivovou FI, ktera se v podobnych situacích aplikuje, nic jineho se s postizenym ani neda delat . I presto byl blackout velice dlouhy, asi po 2-2min30sec po vytazeni z vody freediverovi povolil laryngospasmus a zacal sam dýchat, ale pořád zustal v bezvedomi, ze ktereho se probral az po dalsich 2-2min30sec. Bezvedomi trvalo odhadem kolem 6minut!!! Zachranka pak odvezla Petra do spitalu kde ho jeste pro jistotu prohlidli, natocili EKG a jeste v noci jej pustili domu.
I kdyz to vsechno dobre dopadlo, myslim ze to byl pro nas vsechny, co jsme u toho byli, pomerne intenzivni zazitek! Ja jsem uz par BO videl, ale tento byl opravdu tezky, ale hlavne naprosto zbytecny!!! Stacilo aby Petr nekomu (freediverovi po kurzu znalemu problematiky) rekl, aby mu delal safety a nemuselo se nic podobneho stat!!! Proto na vas vsechny apeluji, abyste nedelali zadnou apnoi bez buddyho!!! Jak jste si mozna nekteri vsimli, muze to byt zivotu nebezpecne!!! Tato vyzva plati nejen pro freedivery, ale take pro pristrojove potapece ve vycviku trenujici na pinato, ale i ostatni bublinkare co makaji na sve kondici, snizovani spotreby vzduchu ...
Jelikoz jsme za to co se deje na bazenu v prubehu nasich hodin zodpovedni -my jako instruktori, dovoluji si pripomenout to, co uz jsem psal asi pred pul rokem, ze nechci videt nikoho jak dela jakekoliv cviceni se zadrzenym dechem a nebude mit pritom zajisteny primý dozor, ktery vi co ma v pripade problemu delat!!! Kdo toto narizeni nebude respektovat nema v nasich hodinach na bazene co delat a bude z bazenu nazdy vykazan!!!
Na tomto miste chci podekovat vsem zodpovednym potapecum, kteri dodrzuji zakladni pravidla pro bezpecne potapeni, kteri si vazi vlastni zivot, navic mysli na dobre jmeno naseho sportu a v neposledni rade na osoby, ktere za ne v danou chvili nesou urcitou zodpovednost.
Preji vsem pekne a hlavne bezpecne potapeni
Martin“

Takze asi by sme sa mali vsetci nad sebou zamysliet a prehodnotit to, ci naozaj je na tom treningu tak ako ma byt...

A Aj ked by som bol najaradsej aby do tejto tamy nebolo co pisat, urcite sa casom znovu nieco upecie...

Tak potom skusenosti pridavajte sem...

Bezpecnost na prvom mieste
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
brco (Admin)
Príspevky: 627
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Kruta prihoda, nastastie s dobrym koncom.

Myslim ze je to ponaucenie pre vsetkych novych zaujemcov a vsetkych clenov SFT!!!

jeden Safety trening sme uz robili a bude dobre ak si ho zase zopakujeme. Aby sa kazdy jeden z nas citil bezpecne pri komkolvek.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
Majulo (Návštevník)
Príspevky: 5
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Pravda pravdúca....niečo podobné som zažil aj ja, akurát že to nebola moja chyba ale chyba dohľadu a preto fakt "ľudia vážme si to, vďaka čomu môžme ísť pod hladinu" odpoveď verím, že si dá každý sám, "vďaka čomu"...
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 1 Mesiacmi
Majulo (Návštevník)
Príspevky: 5
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Tak, tak..... i keď je fakt, že sa niekedy "prepíname"...., či nie ?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 11 mesiacmi
flipps (Užívateľ)
Príspevky: 331
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 10 mesiacmi
flipps (Užívateľ)
Príspevky: 331
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Nehoda v bazene nemo33 http://nektos.net/?p=622
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 9 mesiacmi
flipps (Užívateľ)
Príspevky: 331
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 9 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
R.I.P. Patrick
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed