Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Gara Professional (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Gara Professional
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
carbon stoji za hovno
teda ak nie je na biku samozrejme
ano ano janci
ja viem
stoji za hovno aj ked s nim plavu spearfisherski majstri sveta
 
 
 
Posledná úprava: 2008/08/15 09:07 upravil juka.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
jspearo (Užívateľ)
Príspevky: 158
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Mozno preto pouzivaju take plutvy nahovno aby dokazali ze aj s plutvami nahovno dokazu take kusky
Btw. karbon dnes uz moze byt aj vrstveny, ale to zrejme u teba zlu povest karbonu nenapravi

http://www.c4carbon.com/sub/prodotti/superfalcon/default.aspx

New C4 SuperFALCON blades have been produced following these lines. In them, for obtaining the required blade toughness, it has been changed the lamination of various fiber layers and their reciprocal arrangement. C4 SuperFALCON blades are stamped each one by hand, using 100% HT carbon fiber material and epoxy resins.

C4 carbon blades are composed by many layers of fibers and have a progressive lamination for obtaining the required parabolic bending curve.



juka napísal:
carbon stoji za hovno
teda ak nie je na biku samozrejme :D
ano ano janci
ja viem
stoji za hovno aj ked s nim plavu spearfisherski majstri sveta :D
 
 
 
...
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
To si ako na to z tej stranky po taliansky prisiel ze existuju vrstvene karbony? Jedine co som tam nasiel je ze maju viacere vrstvy jednotlivych karbonovych vlaken ale to je trosku nieco ine...
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
jspearo (Užívateľ)
Príspevky: 158
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Zemo napísal:
To si ako na to z tej stranky po taliansky prisiel ze existuju vrstvene karbony? Jedine co som tam nasiel je ze maju viacere vrstvy jednotlivych karbonovych vlaken ale to je trosku nieco ine...


Italiano:

Le nuove pale C4 SuperFALCON sono state realizzate con questi criteri:
in esse e stata variata la laminazione dei vari strati di fibre e loro disposizione per ottenere la necessaria robustezza della pala.

Le pale C4 SuperFALCON, sono stampate singolarmente a mano, utilizzando 100% di fibra di carbonio HT ( Higt Tensil )

Le pale C4 in carbonio sono composte di piu strati di fibre e hanno una laminazione progressiva per ottenere la voluta curva di flessione parabolica.

Essendo sollecitate a flessione, gli strati esterni di tessuti sono quelli sottoposti alle maggiori sollecitazioni. Quindi la resistenza all'inizio di rottura della pala dipende in buona misura dalla resistenza dello strato esterno e dalla sezione interessata.


In english:

New C4 SuperFALCON blades have been produced following these lines: in them, for obtaining the required blade toughness, it has been changed the lamination of various fiber layers and their reciprocal arrangement. C4 SuperFALCON blades are stamped each one by hand, using 100% HT carbon fiber material and epoxy resins.

C4 carbon blades are composed by many layers of fibers and have a progressive lamination for obtaining the required parabolic bending curve.

Being bended, external layers are submitted to biggest strains.
Therefore the whole blade resilience to the start of breaking greatly depends on the external layer resilience and the blade section involved.


Ked chces anglicky tak http://www.c4carbon.com/ , tam klikni na anglicku vlajku a potom na superfalcon obrazok.

Zemo napísal:

maju viacere vrstvy jednotlivych karbonovych vlaken ale to je trosku nieco ine...

Cize maju vrstvy jednotlivych vlaken a preto ze jednotlivych tak to nie su vrstvy, tak?

Vysvetli mi co podla teba znamena vrstveny.
Ja som mal za to ze laminovany je vrstveny - je zlepeny tlakom a teplom z viacerych vrstiev, vecsinou za pomoci lepidla, v nasom pripade epoxidovej zivice.
Dokonca tam pisu ze su lisovane kazda rucne; ze je tam progresivna laminacia za ucelom dosiahnutia parabolickej ohybovej krivky.
 
 
 
...
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Janci, nie vsetko co je rucne je dobre
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
jspearo (Užívateľ)
Príspevky: 158
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
maros napísal:
fiberglas je laminat po anglicky a tie mame my v SFT radi. Ak kuknes webku Cressi a pozries tie Gary, zistis ze je to obycajny polymer, podobny tomu z coho boli 3000-cky.

Inak, povodne som chcel napisat: "Akekolvek Gary su vyhodene peniaze." Ale vynimocne som nechcel byt taky drzy :)))


To si v jakom slovniku nasiel ze fiberglas je laminat po anglicky?

Laminat je material vytvoreny z viacerych vrstiev nejakeho materialu procesom zvanym laminacia - vid odpoved na Zemov prispevok.
Fiberglas je material vytvoreny z velmi tenkych vlaken skla (sklo rozumej v sirsom slova zmysle - vztahuje sa na materialy ktore su priehladne, tvrde, atd.)
 
 
 
Posledná úprava: 2008/08/19 09:41 upravil jspearo.
 
...
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Janci... zober do ruky svoje Nema, pozri sa na spodnu stranu a dufam ze ti bude na prvy pohlad jasne co znamena vrstvenie pri laminatovych plutvach - konkretne to ze pocet vrstiev (platov) toho laminatu sa smerom ku koncu plutvy zmensuje...

Take nieco karbony nikdy mat nebudu...
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
jspearo (Užívateľ)
Príspevky: 158
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Zemo napísal:
Janci... :ohmy: zober do ruky svoje Nema, pozri sa na spodnu stranu a dufam ze ti bude na prvy pohlad jasne co znamena vrstvenie pri laminatovych plutvach - konkretne to ze pocet vrstiev (platov) toho laminatu sa smerom ku koncu plutvy zmensuje...

Take nieco karbony nikdy mat nebudu...

Viem o com hovoris.
Ale co je podla teba progresive lamination?
Mal si v ruke tie superfalcon ze to tvrdis?
 
 
 
...
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Janci, vysvetli mi prosim ta, za co tu vlastne bojujes?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 9 mesiacmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Erik, nechaj ho

Konstruktivna debata je zakladom inovacie
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed