Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
stuple do usi..pomoze? (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
stuple do usi..pomoze?
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
hooopy (Návštevník)
Príspevky: 16
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ahojte.. nakolko mam nejake zdravotne neprijemnosti (nic vazne) s nosohrtanom tak v poslednej dobe zistujem, ze sa mi nedari vyrovnavat tlak a tak zbytocne namaham usi. Samozrejme, nema vyznam to silit a tak sa chcem opytat, ci ma niekto skusenosti s nejakym silikonom , alebo zivicou, ktora je urcena priamo do usi na potapanie (stuple). Pomaha to? Alebo aspon znizuje tlak vody na usne bubienky? Mozno sa pytam blbost, ale ak mi odpoviete , budem mudrejsi...
dakujem vsetkym.
 
 
 
aj podúroveň je úroveň
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
nepomoze
tlaky budu rovnake,
niektori potapaci pouzivaju take stuple s ventilom, ale zmyslom toho je zabranit cirkulacii vody vo zvukovode a nie zmiernit tlak.
fyzika sa tak lahko oklamat neda. neodporucam davat si pred potapanim do usi cokolvek co nema ventil, ktorym moze dochadzat k prenosu tlaku vody na usny bubienok. nasledkom moze byt vytvorenie podtlaku medzi tymto predmetom a bubinekom a nasledne puknutie bubienka ( v tomto pripade smerom von)
rovnako neodporucam potapat pri chorobe a akychkolvek problemoch s vyrovnavanim.
radsej sa najprv vyliec, nez by si si mal nieco poskodit, co by ti zneprijemnilo alebo uplne znemoznilo potapat v buducnosti.
 
 
 
Posledná úprava: 2009/07/07 20:26 upravil juka.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Existuju Doc's Earplugs specialne na potapanie, su to stuple do usi s malou dierkou. Ale neznizuju tlak na usne bubienky - len zamedzuju vymene vody v uchu, co je velka vyhoda najme ked je studena voda.

Na znizenie tlaku urcite nenajdes nic, to by sme vsetci behali v pohode do 100m...
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
maros (Užívateľ)
Príspevky: 501
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
jednoznacne nepomoze, je to tak ako napisal Juka, ja chcem iba podciarknut ze klucove je naozaj vyliecit sa, lebo potapania ti moze zhorsit stav ak si neni ok, nepodcenuj to.
 
 
 
Odpustenie je prejavom sily, pomsta je prejavom slabosti a ziarlivost je priznanim vlastnej bezmocnosti.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
hooopy (Návštevník)
Príspevky: 16
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ok..dakujem pekne.... zajtra mam kontrolu u lekara... prestavam patrat po stuploch do usi... ..

Ale dnes ma napadla este jedna otazka...
tie velke stipce na nos, co obcas vidavam na videach z roznych sutazi..... su tak silne, ze netreba stlacat nos pri dorovnavani tlaku? Da sa to niekde zohnat?
 
 
 
Posledná úprava: 2009/07/07 20:51 upravil .
 
aj podúroveň je úroveň
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
maros (Užívateľ)
Príspevky: 501
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
hej, presne to je ich ucel, daju sa zohnat cez net a tusim cesi robia nejake na zakazku, cena okolo 40 Eur ? ?? ..chalani poradte
 
 
 
Odpustenie je prejavom sily, pomsta je prejavom slabosti a ziarlivost je priznanim vlastnej bezmocnosti.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
oboy (Užívateľ)
Príspevky: 646
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Povodny stipec sa vola Paradisia Nose Clip a ted uz zozenies dost vela napodobenin za mensie peniaze.
Ten velky stipec ti vsak bude pri potapani do hlbky na nic, iba ak by si potapal bez masky alebo so specialnymi fluid gogglami.

Odporucam menej sa orientovat na rozne gadgety a radsej viac potapat klasickym sposobom (maska).
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
hooopy (Návštevník)
Príspevky: 16
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ok..dik.... nechcel som aby moj prispevok znel ako: " uz mam vsetko pristroje sveta, len neviem plavat"

samzrejme sa snazim zdokonalovat, a na to mi stacia aj obyc brile, ktore som pouzival na pristrojove potapanie, pripadne na dynamiku (ak sa to moje plavanie vobec da tak nazvat) klasicke plavecke brile.

len ma zaujimalo, ako je to s tym stipcom na nos.... ( ja zatial pouzivam obyc za tri evri, len kvoli pohodliu)

dik za radu. zdar
 
 
 
aj podúroveň je úroveň
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 14 rokmi, 8 mesiacmi
FunThomas (Admin)
Príspevky: 609
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Este by bolo dobre upresnit rozdiel medzi maskou a okuliarami/brilami.
Maska zakryva aj na nos. Okuliare nie. To je ten podstatny rozdiel. Tym, ze mas v maske streceny aj nos, tak vies vyrovnavat tlak aj v nej, ked sa ti vplyvom zvysujuceho sa tlaku pricucne na xicht. To samozrejme s okuliarami nevies urobit (teda az na domaceho kutila Herberta) a preto sa s nimi nemozes potapat do velkych hlbok, lebo sa ti v nich urobi podtlak, nasledkom coho sa ti popraskaju zilky v oku a budes vyzerat dooost kruto (pozri na nete tzv. mask squeeze).
Cize ked vidis borcov, ako idu so stipcom a okuliarmi na hlboky ponor, tak tie okuliarky su zaplavene vodou a maju v nich pripadne specialne cocky na korekciu (fluid googles).
Ak dostanes napad strcit si do masky aj noseclip, tak zase narazas na problem, ze nevies vyrovnavat tlak v maske - nevies do nej fuknut.
Vsetky taketo vtakoviny su zbytocne. Aj s maskou sa daju dosiahnut poriadne hlbky, takze si nemyslim, ze je cas nad nimi vobec uvazovat. Podla mna je to plytvanie esami v rukave. Ked uz to fakt nepojde dalej, tak potom treba zacat skusat veci, ktore ta posunu o nejaky ten metrik dalej.
Howgh.
 
 
 
Posledná úprava: 2009/07/08 09:42 upravil FunThomas.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed