Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Tabulky O2 a CO2 (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Tabulky O2 a CO2
Pred 11 rokmi, 8 mesiacmi
fabikp (Užívateľ)
Príspevky: 2
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Zdravím všechny, chci jen vyjádřit svůj názor na tréninkové tabulky a případně slyšet názory kohokoliv dalšího. Zkoušel jsem to už na DB, ale tam mně odpověděl jen Ivan Truxa a to hodně obecně a moje argumenty nepotvrdil ani nevyvrátil. Se smyslem O2 tabulek nemám problém. Tam relativně dlouhá doba ventilace výrazně sníží hladinu CO2, takže nutkání k nadechnutí přijde později a dostanu se do hypoxie - což je účelem. Ale u CO2 tabulek je doba ventilace krátká a nestačí na snížení vysoké hladiny CO2 po předchozí apnei, takže začínám další apneu s vyšší hladinou CO2 než u O2 tabulek. Ovšem tato apnea je díky tomu kratší, takže si myslím, že konečná hladina CO2 může být přibližně stejná jako v odpovídající úrovni O2 tabulek. Jinak řečeno: nezvykám si na absolutně vyšší hladinu CO2 než u O2 tabulek, jen trávím víc času s větším obsahem CO2 v krvi, což ale podle mě nepomůže, protože na zlepšování výkonnosti (účinek tréninku) má největší vliv konečná (nejtěžší) fáze každé apnei a v té je obsah CO2 v krvi u obou tabulek zhruba stejný - (možná, že ne to je jen můj názor). Pochopil jsem, že při vyšší počáteční hladině CO2 je menší riziko BO, ale ani z toho nevyplývá, že bych na konci apnoi měl vyšší hladinu CO2. Navíc mám vlastní zkušenost, že moje výkony ve statice jsou po O2 tabulkách lepší než po CO2 (což ale může být shoda okolností). Pokud je tomu všemu rozumět a někomu se bude chtít, prosím o vaše názory. Díky Pavel
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 8 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Zmyslom CO2 tabuliek je zvyknut si na kontrakcie a celkovo prekonavat nutkanie nadychnut sa. Dlho som ich uz neskusal ale subjektivne tu kontrakcie zacinaju ovela skor ako pri O2 tabulkach, takze ku koncu serie vacsinu zadrze stravis v kontrakciach. Pre vacsinu ludi su prave kontrakcie skor limitujucim faktorom ako blackout. Na polemiku o tom ci hladina CO2 je nakonci vyssia alebo nizsia ako pri O2 tabulkach si myslim ze nemame ziadne relevantne podklady, iba odhady takze to velmi nema zmysel. Ale osobna skusenost je ze CO2 tabulky viac "bolia", a prave na to su aj urcene, zvyknut si na tu "bolest". To ze das po CO2 tabulkach slabsiu maximalnu si myslim ze je tym ze toho uz mas potom dost...
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 8 mesiacmi
juka (Užívateľ)
Príspevky: 410
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
zmyslom "CO2 tabuliek" je co najdlhsi pobyt v zone vysokej koncentracie CO2 aby sa na tento stav adaptovalo telo a hlava. je asi pravda, ze pri O2 tabulkach sa dosiahne podobna koncentracia CO2 ale len na kratky usek casu ku koncu statiky, v pripade vyraznejsej ventilacie pred pokusom asi ani to nie. osobne by som po tazkom treningu tabuliek ci uz CO2 alebo O2 super vykony v statike necakal.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 8 mesiacmi
fabikp (Užívateľ)
Príspevky: 2
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Moc děkuju oběma za odpovědi, se vším souhlasím, ale přesto si myslím, že pokud jde o koncentraci CO2 a zvykání si na ni, tak např. dvouminutová apnea v CO2 tabulce je pro tělo skoro to samé jako druhá polovina čtyřminutové apnei v O2 tabulce. Ale to by asi potřebovalo laboratorně změřit obsah plynů v krvi během tréninku, jinak jsou to jen dohady. Ještě na vysvětlení: že mám lepší výkony po O2 tabulkách než po CO2, jsem nemyslel hned, ale po několika měsících nácviku samotných buď O2 nebo CO2 tabulek. Ahoj Pavel
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed