Nájdete nás už aj na Facebooku.


Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Elios
Pred 12 rokmi, 9 mesiacmi
nocnaMura (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Zdravim vsetkych, mam zopar otazok:

1.Na ich (elios sub) strankach som som nasiel neopren "New Black Shadow". Je to oblek, ktory ma lining vnutri aj vonku a je preto mozne ho obliect na suchu bez pouzitia lubrikantov a inych "maziv"? (mozete to niekto potvrdit? - ja tomu co tam pisu moc nerozumiem :-/ )

2. Je tento oblek mozne pouzit (co sa tyka odolnosti) aj na pristrojove potapanie?
Totiz v lizkej buducnosti by som chcel absolvovat kurz pristrojoveho potapania (kde by som ho chcel pouzit) a neskor pokial nebude ina prilezitost potapat hlavne na nadych (len v lete v nasich jazerach ako gulaska-senec pripadne niekde na dovolenke v chorvatsku atd...). Ale potrebujem oblek ktory aj nieco vydrzi - nechcem kupovat kazdu chvilu novy alebo ho lepit.

3. Kde na stranke maju uvedene aspon priblizne ceny?

4. Bude si niekto v blizkej buducnosti objednavat oblek od Eliosu (pre pripadne rady a zdielanie dovoznych nakladov ?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 9 mesiacmi
stady (Užívateľ)
Príspevky: 301
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Nazdar nocny ...

Cital si si toto?
http://www.freediving.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=157&Itemid=1

Myslim, ze to pomoze...

Ak nie tak:

1) New Black je NEW asi uz 5 rokov, a nie je s liningom zvnutra. Osobne by som to nevidel ako nevyhodu.Pozri detailnu tabulku: http://www.eliossub.com/tailor_made.pdf

2)Ano je ho mozne pouzit na pristrojove potapanie, ale pocitaj, ze nie je koncipovany na dlhsi pobyt vo vacsej hlbke. T.j. ludovo povedane ..stlaci sa, bude v hlbke tensi a bude v nom zima ( tak pod 15 m v nasich koncinach je to podla zimomravosti na max 20 min )

3) Nikde, vzdy to poslu do mailu objednavatelovi.

4) Vybral si si nestastny termin, lebo keby aj hned to teraz niekto objednal, tak to dostanes za dva mesiace...tipujem.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 9 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Black Shadow ma zvnutra coating co je len zatretie specialnou farbou. Zvonku ma lining co je prilepena latka. Da sa obliect aj na sucho, ale je to pohodlnejsie s lubrikantom, ked to obleces na sucho tak sa nehybe na kozi a je v tom clovek taky scucnuty...

Inac je to super neopren, ktory vydrzi roky.
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 9 mesiacmi
nocnaMura (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
stady napísal:
Nazdar nocny ...

Cital si si toto?

http://www.freediving.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=157&Itemid=1

Myslim, ze to pomoze...

Ak nie tak:

1) New Black je NEW asi uz 5 rokov, a nie je s liningom zvnutra. Osobne by som to nevidel ako nevyhodu.Pozri detailnu tabulku: http://www.eliossub.com/tailor_made.pdf

2)Ano je ho mozne pouzit na pristrojove potapanie, ale pocitaj, ze nie je koncipovany na dlhsi pobyt vo vacsej hlbke. T.j. ludovo povedane ..stlaci sa, bude v hlbke tensi a bude v nom zima ( tak pod 15 m v nasich koncinach je to podla zimomravosti na max 20 min )

3) Nikde, vzdy to poslu do mailu objednavatelovi.

4) Vybral si si nestastny termin, lebo keby aj hned to teraz niekto objednal, tak to dostanes za dva mesiace...tipujem.


Zdar ludia, dik za reakcie:
Samozrejme ze som to cital (aj tu aj na eliose) - a niekolko krat, len mi nebolo jasne ako presne sa daju kombinovat tie liningy s typmi neoprenu (lebo nepredpokladam ze ten lining si v eliose lepia na tu gumu sami ale ze to nakupuju od vyrobcov v baloch) cize ked si poviem ze chcem 5mm neopren HEIWA a nanom lining povedzme lycra z nejakym maskacovym vzorom (priklad.) zvonku aby vydrzal odieranie a z vnutra nejaky co nieje drsny len kvoli tomu aby som ho obliekol "lahko ako tricko" asi nebudu vyrabat neopren konkretne podla mojich poziadaviek ale mozem si vybrat len z dostupnych materialov (ci sa mylim?).
a Ano- tu informaciu o tom ze sa nedaju kombinovat rozne liningy na povrchu a vnutri som zachytil .

Preto som uvazoval o freedive neoprene - lebo niekde v tom texte som cital o tom ze 5mm neopren je teplejsi (a komfortnejsi) ako 7 mm scuba neopren - tym padom (vzhladom na ine podstatne vlastnosti...) je premna univerzalnejsi ako scuba. Scuba som chcel absolvovat niekde v Egypte kde by mala byt voda v hlbke teplejsia ako u nas (hlavne dnes ).


Ten termin objednania je asi nevhodny (to som cital tiez) ale pytal som sa pre istotu - mozno sa niekto objednava novy a nejaky uz ma tak s tym neponahla.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 9 mesiacmi
stady (Užívateľ)
Príspevky: 301
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
No fajn, vlastne si super informovany len si si chcel overit. Ok !

Ja mam 5ku heiwu s liningom zvonka a new black coatingom vnutri a este som sa do toho bez gebuziny nedostal. Ono sa pri obliekani za 5 sekund v tom spotis a skoncil si z natahovanim. Takze aj ked dost ludi to lubrikovanie odradza je to podla mna lepsi variant ako lining zvnutra. Samozrejme v lete sa da oblek obliect aj priamo vo vode, ale ako tu uz Zemo spominal potom ten oblek je na Tebe vyslovene nacucnuty a neklze. Schnutie je dalsia kapitola.

V pripade liningu zvnutra vzhladom na povahu neoprenu od eliosu sa musis vyslovene utriet od potu aby si sa do neho dostal ( v lete ) lebo prilieha velmi tesne. A cim viac liningu s odolnejsimi vlastnostami, tym viac tuhy je ten oblek. Ono to docvakne az pri pouzivani.

Mozno niekoho napadne preco v lete chodit s neoprenom do vody? Nuz preto lebo v hlbkach okolo -20 m je dost kosa a aj ked si tam par sekund tak po prekonani termoklimy ( ktorej vyska sa meni ) to byva na telo dost sok. Hlavne by som nepodcenoval funkciu kukly ( z vlastnej skusenosti ) Hlavou, ktora je pri diving reflexe dost prekrvena totiz mozes stracat strasne vela tepla a to je pruser. Takze ak niekto ide s rukavicami a ponozkami do vody v lete nie je to kvôli maskovaniu Toto urcite plati aj v Chorvatsku , nuz a v Egypte je to diskutabilne, v Thajsku zbytocne.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 9 mesiacmi
nocnaMura (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
V prvom rade zase dik za reakciu
A Nie! niesom super informovany - keby som bol tak sa nepytam. Precital som si ten clanok (a aj web eliosu) ale stratil som sa v tych kombinaciach materialov (velke mnozstvo) a pokial ich realne nevidim a neoskusam tak neviem co sa mi hodi a do akej situacie a preto sa pytam.
Kukla je uz jasna vec - dlhsie vlastnim 3mm neoprenovu vestu ktora je bez kukly a viem ze uz by som oblek bez nej asi nebral (a to nehovorim o rukavoch... ).

Tuhost obleku z liningom vnutri aj vonku je pre len freedivera dost podstatna vlastnost ale ked ten oblek obcas pouzity aj pre scuba potapanie (stale narazam na "komfort" tvojho 5mm eliosu namieru vs. 7mm scuba neoprenu potapacky ktora kvoli zime ukoncila ponor...) potrebujem aj odolnost a moznost navlecenia bez nutnosti nosenia lubrikantov (tu otazka - aky pouzivate a hlavne kolko toho musis na seba dat aby si sa dostal do obleku???).

To maskovanie som spomenul len ako priklad - mne osobne sa to lubi aj ked vyznam to ma len v pripade spearfishingu.

K tym ponozkam - ked mam nohu napr. c 44 a dam nanu tu neoprenovu ponozku stacia mi plutvy ktore uvadzaju velkost 44-45 alebo treba vacsie?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 9 mesiacmi
stady (Užívateľ)
Príspevky: 301
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Pocuj secko OK,ale asi by bolo dobre sa o tom porozpravat, lebo s jednou odpovedanou otazkou vznika 5 dalsich....

Napis mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. ( alebo kukni domenu ) poviem Ti moj nazor na vec, mozeme sa stretnut, ukazem Ti vzorky eliosackych neoprenov a podobne.

Moze byt?

Alebo sleduj tu, kto a kedy ide do vody a mozes sa prist pozriet kolko gebuziny treba ( 3dcl - 10dcl ) Pouziva sa kondicioner riedeny s vodou.
 
 
 
Posledná úprava: 2011/07/08 11:00 upravil stady.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 2 mesiacmi
Martin Pros (Užívateľ)
Príspevky: 13
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Cafte vsetci. Idem si objednat Eliosa takze keby sa chcel niekto pridat dajte vediet.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 12 rokmi, 2 mesiacmi
Daniel (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 8 mesiacmi
Ivan (Admin)
Príspevky: 226
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Ahojte, na prelome august / september si planujem objednat novy oblek od Eliosu. Prida sa niekto?
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed