Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Lubrikant (1) Hosť(ia)
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Lubrikant
Pred 11 rokmi, 7 mesiacmi
stady (Užívateľ)
Príspevky: 301
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Potreboval by som poradit, ake alternativy mame na obliekanie si neoprenu s open cell, resp. coatingom zvnutra. od zaciatku pouzivam kondicioner, ale zacinam mat z toho neprijemnu reakciu na kozi. Co pouzivate vy? Chcelo by to nieco antialergicke.

Priamo na www.eliossub.com som nasiel:

Cover the suit or the body with water and shampoo.All three systems have disadvantages.The first is fine in summer, but in winter if there is no hot water available (shower, thermos etc.) it is a bit masochistic.The second presumes that the suit is dry and there is always talcum available.The third (the most widespread) is the fastest way but it makes the suit unstable on the body, causing small bubbles which distance the suit from the body and reduce its warmth. Moreover, prolonged use of this system can cause serious dermatitis.
Technology came to the diver s aid to obviate all this by applying, to the interior of the neoprene, a coating of very slippery metallic compound which eliminates the difficulty and increases insulation.
A suit made in this way is called smooth-cell neoprene-coated.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 7 mesiacmi
Ivan (Admin)
Príspevky: 226
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ja sa obliekam vo vode
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 7 mesiacmi
mirecxwx (Užívateľ)
Príspevky: 10
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Chlapi sorry ze trosku od témy ale potrebujem poradit: Neopren Orca Free (William Trubridge prilis pridrahy) Orca equip: financie by boli (spodok 3 - 5mm) no precitajte si ten popis na stránke dole (ze nadnasanie a freediving ) nie je to moc?:
http://www.hurikansport.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=14_131_156&products_id=1873

Lacnejsia alternativa:
http://www.hurikansport.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=14_131_156&products_id=1876

stacilo by to na septembrové chladnejsie pocasie?

dakujem za odpoved
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 7 mesiacmi
stady (Užívateľ)
Príspevky: 301
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Od temy lubrikant to nie je az tak vzdialene, lebo ak si kupis triatlonovy neopren tak sa do toho musis tiez nejako dostat. Niekto pouziva igelitove vrecko, niekto samponovy roztok.

Co sa vsak tyka tvojho vyberu, ak si nikdy take nieco nepouzival tak bacha na tie rozne hrubky neoprenu v jednotlivych castiach tela. Ani nevies ako rychlo to mozes roztrhnut.

Pokial to chces na plavanie / snorchlovanie tak OK, ale prekvapuje ma ta dlzka nohavic ( my pouzivame az po clenky + ponozky ). Ak vsak chces robit freediving plati stale pravidlo, ze cez hlavu stracame najviac tepla. Takze by si potreboval nieco s kapucnou, resp.kuklu. Da sa to riesit aj plavacou capicou, ale nie na dlhsi cas vo vode. Ide o to kolko si ochotny dat/ co od toho ocakavas a z toho treba vychadzat. Je tu aj Ceska firma Agama skus tam.

Ja na chladnejsie pocasie a freediving odporucam liningovy dvojdielny 5 mm ELIOS so zaterom zvnutra s integrovanou kapucou. Vyskusane v 15 st. vode v CRO - 3 hodiny bez problemov ! Treba k tomu vsak rukavice a ponozky. Takato zostava vsak vyjde do 300 EUR.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 7 mesiacmi
stady (Užívateľ)
Príspevky: 301
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
 
 
 
Posledná úprava: 2012/08/27 22:20 upravil stady.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 7 mesiacmi
mirecxwx (Užívateľ)
Príspevky: 10
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Dakujem za vzácne rady Viac menej by mal byt (alebo sa vyuzíva, odporúca) na freedivng neopren v rovnakej hrúbke po celom tele?

(Trubridge ma 2-jku v teplých vodach, len ta cena zabíja ) http://www.orca.com/product/free

Akurat pri Equip ma odradilo to nadnasanie- a prave este 5mm na zadku, kedze v bazene to nadnasa dostatocne , chcel by som neopren viac vyuzivat ako tepelnu izolaciu v bazene pri freedivng treningu a v teplom mori.
Plavem v Skins A400: http://store.skins.net/intl/mens-compression/a400-compression/a400-mens-compression-half-tights
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 11 rokmi, 7 mesiacmi
Ivan (Admin)
Príspevky: 226
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ahoj, na potapanie v ceskoslovenskych jazerach a lomoch ti odporucam neopren s integrovanou kapucnou. 5mm Elios zacina na 185 euro + postovne.

ja si idem novy neopren objednat v priebehu dvoch tyzdnov: http://www.freediving.sk/index.php?option=com_fireboard&Itemid=34&func=view&id=344&catid=7&limit=10&limitstart=240
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed