Vitajte, Hosť
Prosím Prihlásiť alebo Registrovať.    Zabudli ste heslo?
Choď dolu Odoslať odpoveď Obľúbené: 0
Hodinky
Pred 15 rokmi, 4 mesiacmi
Gabo (Užívateľ)
Príspevky: 129
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Chcem vas vsetkych poziadat ci by ste sa nemohli trochu zamyslet a podelit sa o svoj nazor a skusenosti tykajuce sa freediverskych hodiniek.
Premyslam o kupe a chcel by som si urobit nejaky nazor. Jedna sa mi hlavne o to ake funkcie by mali mat a co je uz zbytocny luxus.
Dik.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
hooopy (Návštevník)
Príspevky: 16
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
ahoj.. gabo.... ja som tu novy, a polozil by som do fora tu istu otazku ako ty..ale vidim, ze nema kto odpovedat..ako si to vyriesil?
 
 
 
aj podúroveň je úroveň
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
maros (Užívateľ)
Príspevky: 501
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
D14 je v pohode... ja mam suunto mosquito a keby som vopred vedel ako budem hodinky vyuzivat kupil by som suunto D3 ...lebo na ponor s flasou som s nimi este nesiel a mam ich uz cca 5rokov ....okrem toho su este 2-3 modely ktore stoja za to, v tom ma lepsi prehlad Zemo a ostatni...
 
 
 
Odpustenie je prejavom sily, pomsta je prejavom slabosti a ziarlivost je priznanim vlastnej bezmocnosti.
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Mozne alternativy:
Suunto D3/Mosquito - komplet plastovy, lahko sa poskriabe displej, pomalsie reagujuci hlbkomer, malo alarmov, slaba hlasitost, dobre logovanie s profilmi ponorov

Sunto D4 - plast, vynikajuce logovanie a profily,

Mares Nemo - kovove telo + zafirove sklo, rychlejsi hlbkomer, intervalovy hlbkovy alarm, alarm surface intervalu, je tie alarmy aj pocut, lepsi displej, slabe logovanie ponorov, ponory sa aktivuju dost plytko a v bazene je z toho potom bordel

Mares Nemo Apneist - to iste ako Nemo + zlepsene logovanie ale stale nie take dobre ak D4

V poslednej dobe to uz moc nesledujem, takze je mozne ze su nove modely o ktorych ani neviem. Nieco ma napr. Cressi.

Logovanie a detailne profily su podla mna dolezite len ked chces trenovat naozaj hlboke ponory (40-50+).
 
 
 
Posledná úprava: 2009/02/21 00:38 upravil Zemo.
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
Gabo (Užívateľ)
Príspevky: 129
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Trochu som sa tomu povenoval a este su tu Aeris F10 model, ktory vyvynuli spolu s Stepankom
http://www.diveaeris.com/PDF/2009_catalogAERIS.pdf

Potom je to Oceanis resp. GEO Manta.

Osobne sa rozhodujem medzi F10, Nemo Apneist a D4
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
brco (Admin)
Príspevky: 627
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
sice ich v katalogu ponukaju ale na ich strankach o nich nemaju ani ciarku. na foroe ScubaBoard pisal od nich nejaky marketingovy kravatak ze ...

We're still trying to get caught up after the show - more info on all of the products that we introduced at DEMA is coming shortly.

Price will be in the 419 - 438 range. Availability? It's looking like very early in 09.

take zatial tieto mozes zo svojho vyberu vyhodit. bohvie kedy vyjdu na trh.

osobne si myslim ze ked este kupis D3 tak neprehlupis. urcite ti prinesu to co od nich chces aj ked nie su uplne dokonale. a ako sa vravi hodinky ti ta na dno kosarisk nedotiahnu
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
Gabo (Užívateľ)
Príspevky: 129
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
To mas pravdu Brco. Hlavne nech to ukaze kde si... Nie som expert, ale podla mna potrebujes nadstavitelne a dost hlasne alarmy a rychle meranie. Neviem, ale nie som typ ktory by sa po veceroch zabaval s grafmi na PC. Aj ked takato funkcia nie je na zahodenie.

Ja som do Aeris napisal a poslali mi ten link, ktory som uverejnil nizsie a nasiel som ich aj u niektorich predajcov.

To hlavne preco som rozputal tuto debatu je zistit co na hodinkach naozaj potrebujes a co nie. Myslim, ze pokial nebublinkujes je ti cca 75% funkcii na potapacskych hodinkach na nic.
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
ondro (Užívateľ)
Príspevky: 415
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
Jedna z velmi dolezitych veci na freedive hodinkach je ich dizajn - ked ides po sutazi na party tak aby to nejak vyzeralo

Ja osobne by som isiel do D4 - maju vsetko co potrebujes (mozno az na hlasitost alarmov) - surface interval, rychle meranie, prehladne logovanie na displaji, 2 alarmy a celkom dobre vyzeraju. Len neviem ci niesu len do 100m tak aby neobmedzovali
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
Vi42per (Návštevník)

Dátum narodenia:
 
Ahoj,

chtel bych se zeptat k tem D4 - ten jejich time alarm a depth alarm je jednorazovy nebo intervalovy (kdyz nastavim rekneme 10 metru, spusti se JEN v 10ti nebo i ve 20ti, 30ti atd.)? Ty F10 maji mit pokud vim oboje (repeating elapsed dive time alarm, repeating depth interval alarm, and 3 max depth alarms, tak by mne zajimalo jak si vede D4.

Diky!
 
 
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Pred 15 rokmi, 2 mesiacmi
Zemo (Admin)
Príspevky: 417
Uživateľ je Offline Kliknite sem pre zobrazenie profilu užívateľa
 
D4 ma len jednorazovy, ale ma ich myslim ze 2. Intervalovy alarm na hlbku maju napr. Mares Nemo.
 
 
 
"Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky"
Ed Seykota
  Administrátor zablokoval prístup pre neregistrovaných.
Choď hore Odoslať odpoveď
Powered by FireBoardRSS feed