Intro Pool Tlačiť
Napísal(a) Tomáš Pressel   
Utorok, 19 máj 2015

Kurzy Freedivingu v kontrolovanom prostredí na bazéne

Termíny a miesta kurzov vypisujeme induviduálne podľa záujmu budúcich kurzistov. Vždy aktuálny termín nájdete na Facebook stránke: @Freediver.sk

Plagat: Intro Pool Freediving Kurz Juraj Bazénové kurzy pre začiatočníkov v kontrolovanom prostredí vo vykúrenom interiéry. Kurz je vhodný hlavne v zimnom období, kedy nie je možné absolvovať kurz na otvorenej vode.
Kurz je určený pre širokú verejnosť, aj nešportovcov.
Spoznávací kurz a vstupná brána do sveta nádychového potápania v príjemnom prostredí na plaveckom bazéne s rezervovanou dráhou len na účel kurz.
Jednodňový kurz, kde sa účastník naučí základy a oboznámi sa s naším športom


 

Freediving je nádherný šport a absolútna práca s vlastným telom, vlastnou mysľou a pohybovou technikou. Potápač sa nespolieha na rôznu techniku a prístroje, ale len sám na seba a na svoj výcvik. Intro kurz na bazéne je určený na ovládnutie základov freedivingu a oboznámenie sa s týmto športom. Je určený pre širokú verejnosť a aj laikov, či nešportovcov. Jednodňový kurz, kde sa kurzista naučí základnú teóriu, techniku na bazéne, cvičenia či už pohybové, alebo aj dychové. Bazénové kurzy sú vhodnou náhradou v zimnom období, kedy sa nedá kurzovať na otvorenej vode vo voľnej prírode kvôli nízkym teplotám, alebo aj pre tých, ktorí majú radšej kontrolovaný priestor, ako hlbokú vodu na jazere.
 
 
Plagat: Intro Pool Kurz

Juraj s kurzistami na Kurze Intro Pool

  Priebeh kurzu:

- Jednodňový spoznávací kurz

nádychového potápania pre tých, ktorí chcú tento parádny šport sponať, vyskúšať. Základné oboznámenie so športom, bezpečnosťou pri potápaní a všeobecnými informáciami - zážitkový kurz, ktorý neskôr je možné rozšíriť o certifikované potápačské kurzy.

- Teoretická príprava

freediving (história, fyziológia, vybavenie), zásady bezpečnosti, záchrana, správne dýchanie vo freedivingu aj v dennom živote, disciplíny vo freedivingu

- Praktická príprava

strečing, cviky správneho dýchania, relaxácia, buddy systém pri statike, statická apnoe, správania sa na bójke a buddy systém na otvorenej vode, hĺbkové ponory

- Vhodné vybavenie:

- neoprénový oblek (najlepšie freedivingový, opencell, dvojdielny), plutvy, potápačská maska, šnorchel, plavky, uterák, karimatka

 Cena: 90,- Eur

Účastník kurzu dostane diplom o absolvovaní. Kurz je neskôr možné rozširovať o ďaľšie (už certifikované) kurzy potápania. Ak po Intro kurze účastníka oslovil tento šport, ďaľším krokom je kurz Intro Open Water, alebo rovno LVL1 - Beginner freediver.

(Upozornenie: Po absolvovaní Intro kurzu sa z účastníka nestáva samostatný certifikovaný potápač a ďaľšie tréningy rieši výhradne pod dozorom inštruktora - na našich tréningoch nemôže robiť Safety buddyho ostatným freediverom.)
(Pre získanie certifikátu plnohodnotného potápača je potrebné absolvovať kurz SFA LVL1 | Beginner Freediver. Kurz LVL1 je možné absolvovať aj bez Intro kurzu - tu je ale potrebné splniť určité požiadavky a limity, zároveň sa naučiť bezpečnosť a buddy systém.)

 

 

Kinga na kurze Intro Pool 

Juraj uci na kurze Intro Pool teoriuKurzisti na kurze Intro Pool teoriaCvicenia na brehu a suche statiky

Staticke ponory vo vode na Kurze Intro Pool Freediving

Plavanie na Intro Kurze

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >