Jesenné potápanie SFT v Starigrade Tlačiť
Napísal(a) oboy   
Štvrtok, 06 január 2011
Dlho plánovaný návrat SFT do chorvátskeho Starigradu sa nakoniec podarilo zrealizovať. Roku pána 2010, písal sa september...

Starigrad. Asi najčastejšie spomínané miesto medzi staršími a skúsenejšími členmi SFT. Pár rokov dozadu sa tam konalo sústredenie, kde naše rady rozšírili a prvé skúsenosti zbierali Karol s Brčkom. A bol to prave Brčo, ktorý neskôr tak často a so zápalom spomínal na tie chvíle. Vždy, keď sme vyberali lokalitu na nabližšie potápanie, Brčko navrhoval Starigrad. Toto leto sme opäť raz riešili túto dilemu, Brčo uz pri tom nebol, no jeho odkaz sa konečne podarilo naplniť.

Ako to prebiehalo a čo všetko sa tam udialo opisovať nebudem. Nechám miesto seba hovoriť výborné fotky Miša Lindnera...

starigrad-2.jpg
starigrad-3.jpg
starigrad-63.jpg

Viac fotografií nájdete v galérii...

Za mňa len dodám, že napriek studenej vode, ztekajúcej z okolitých svahov, Starigrad dokonale naplnil moje freediverské očakávania. V prípade, že zvažujete návštevu, pripravte sa na divokú cestu plnú serpentín a nádherných výhľadov dolu do dediny, absenciu akýchkoľvek reštaurácií, dobrý prístup na hĺbku hneď z móla, občasné prúdy a dychberúcu lagúnu s tyrkysovo sfarbenou studenou vodou. Proste tá pravé divočina vzdialená len cca 600km od Bratislavy.

 
Ďalšia >