Grill diving Tlačiť
Napísal(a) Ctibora Bley   
Pondelok, 11 máj 2009
Opäť raz sme mali skupinovú terapiu v Moščeničke Drage. Od 6 do 10 mája sme sa väčšina členov SFT dohodli na výjazde za slanou... Počtom sme sa výrazne posunuli ďalej oproti minulému roku, čo miestami, teda aspoň v apartmáne Gea, silno pripomínalo presilovku voči domácim hráčom z Moščeničky.

Skupina TN
Vedúci: FeroF1
Zverenci: Iva, Majchro, Vlaďka
 
Skupina VITO
Vedúci: Oboy
Dorast a kadeti: Brčko, Flippo, Ryža, Juraj Ká, Archaniel Gabriel, Borka
 
Skupina Karčiboy
Vedúci: Karči
Zverenci: Ivka, Stanka
 
Skupina Prezident
Vedúci: ešte Prezident
Zverenci: Marcel, Alexa
 
Skupina: Náhradníci a Bacile
Samozvaný vedúci: Ondro
Zverenci: Zemo, Ondrova lepšia polovička
 
Mužstvo z Kenvela (KVL Karlovy Vary)
Vedúci: Hynek
Spoluhráči: hmmm, mená neviem, ale boli traja s apetítom za 6

(jediné čo páni z KVL boli ochotní piť, bolo Karlovačko. Ani nepostrehli aká netušená priťažlivosť, sposobená zhodou mien, ich priťahovala k tomuto pifku. Lebo pre mňa jedno... Ožujsko, Karlovačko. Ale pre nich nie. Teraz už chápem.)

Príchod sa niesol rozdelením tímov na deň pred a deň po. V stredu na miesto dorazili už družstvá Prezident a Karči, ktorí nás ostatných privítali vo štvrtok ráno okolo pol deviatej. Po krásnej niekoľkohodinovej ceste s bójkami a pádlami pod nohami sme sa konečne vyložili v apartmáne a po krátkej rozpačitej oddychovej pauze sme sa všetci svorne pobrali okúsiť jarné more.  

Štvrtok

Môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že nie je nič krajšie ako v osláviť víťazstvo nad náááckami na malej plážičke, pekne si mazať neopréniky a opatrne, tak aby sme sa príliš nenamočili, vrhnúť sa do mora... Prvý deň sme si dali light dive tréning, každý pri bójke, aká sa mu páčila, hĺbky boli rozmanité a voda mala krásnych cca 14 stupňov. Prvý deň vo vode sa neudialo  nič výnimočné, jedine, že by áno. Po potápaní a akumulácii tepla na slnku sme si šli urobiť štandardnú pasta dinner. Okrem el Presidente, ktorému Alexa urobila juicy mäsko s ryžou, sme mali asi všetci cestoviny. Dali sme si biele vínko a pred polnocou zaľahli ako mačence. Ako by povedali Chilania, vstávali sme early morning, čiže okolo pol desiatej sme sa vymotkali. Namiesto východu slnka sme teda ako prvé videli bacilov Ondra a Zema, ktorí prišli až v piatok a tak sme sa plní nadšenia začali chystať... Dali sme si raňajky, teda len nejaký čaj a bebekeksy a opäť celý tábor smer plaža. Tentokrát sme to zobrali už trošku viac - nechcem povedať zodpovednejšie - ale asi organizovanejšie a s bójkami sme sa vydali za hĺbkami. Ako sme sa norili, začínalo byť jasné, komu ide najviac karta. Iva dávala pekné čísla od prvého momentu a to už naši maestros vedeli, že nie je ďaleko od 30tky... My ostatní sme si pomaly zvykali na to, že nám to až tak rýchlo ako by sme možno chceli nepôjde, ale aspoň je na čom makať. Neskôr sa okolo nás pri bójke, ktorá bola pri lodi, začali ozývať také zvuky a hlasy, kde každé tretie slovo bolo "ty vole" a to už bolo jasne cítiť prítomnosť družstva z Kenvela. Pred koncom doobedňajšieho tréningu sme sa ešte dali do reči s anglickými freedivermi, ktorým nebolo treba 2x hovoriť, aby si bójku pripevnili o loď, lebo strong current neokašleš. Poobede bolo druhé kolo, ale keďže mi Gabo udelil Áčko s tým, že podá report Chuckovi, tak len z teoretického pohľadu z brehu viem, že sa im norilo určite dobre :-) Na večeru bola,  je to neuveriteľné, ale opäť pasta. Každý si namiešal, čo našiel v chladničke a my sme sa dorazili výbornými tuniakovými so smotanou. Po takejto večeri by ľahli aj silné povahy, ale my sme pokračovali. Marcel s Ivkou sa zatvorili v kuchyni bez dverí a po chvíľke, podľa vopred stanoveného poradovníka, začali nosiť to najlepšie v rámci ponuky dezertov. Ich tvarohové guľky s hrozienkami a čokoládou boli famózne.  

... baby poker night

Po večeri sa el Presidente vytratil do izby aj s Alexou so záhadným úsmevom... Už sme mysleli, že sa budeme musieť nenápadne vytratiť, ale v tom vyšiel aj so svojím hliníkovým kufríkom s nápisom Poker hold´em. V tej chvíli bolo jasné, že táto noc nebude krátka... Mňa ten kufrík zaujal na prvý pohľad a tak ako si Brčko, Maroš, Alexa, Karči a Gabo dali cvične tri kolá, pridala som sa. Ešte ďakujem Alexe, že sa mi snažila vysvetliť princíp tejto hry "oklam koho môžeš" a napísala aj manuálik, ktorý mi v najťažších chvíľach plných sladkej nevedomosti pomáhal. Maroš rozdal každému rovnaký počet takých smiešnych plastových žetónov, určil ktorá farba má akú hodnotu a začali sme hrať... Kým ešte Brčko nehral, bol mi svedomitým poradcom, vďaka ktorému som im všetkým ukázala ako sa prehráva. Keď sme začali hrať už všetci, konečne sa to rozbehlo... Ako povedal Gabo, keď je šťastie unavené, sadne si aj na Borku... to na margo toho ako som natrela Brčka a zhrabla jeho vklad All in, ale radšej by som to nazvala šťastie nováčika. Hra bola inšpiratívna, Karči ma naučil, ako sa skladá, Maroš s Brčom a Gabom pridávali čo to dalo a Alexa išla viac menej na istotu. Celé kolo uzavrel Maroš tesným víťazstvom, ale treba podotknúť, že najmä vďaka tomu, že nám sa už nechcelo hrať, tak sme dali do hry všetko...

Piatok

... big guys and girl poker night a Marcelove tvarohvé guľky

...túto časť som si dovolil doplniť ja (brčo) so súhlasom autorky, aby aj dnešný večer bol zaznamený pre ďalšie generácie. Dôvod prečo ho autorka vynechala by sa našiel jeden respektíve dva. Po prvé nevie hrať poker, učí sa, a po druhé si čítala knižku. O čom bola vážne neviem, ale nakoniec pri nej zaspala...

Pri stole sa zišli 4 páni a 1 dáma s 5 eurovou bankovkou v ruke v slangu nazývanou aj buy-in. Hra sa začala zľahka, také oťukávanie súperov. Brčo, Zemo, Ondro s asistenciou lepšej polovičky, Alex a prezident našli odvahu a vrazili svoje peniaze do hazardu aj keď vieme všetci, že je to boží hriech. Blížiaca nedeľa nám umožňovala sa z toho vyspovedať a stať sa opäť čistými.

...počas hry sa v kuchyni pripravovala/varila Marcelova špecialita číslo 1. - tvarohové guľky s čokoládou. Pod jeho prísnym dohľadom táto dobrota vznikala v jemných rukách Ivany. A musím povedať že si týmto u mňa šplhla. Podala skvelý kuchársky výkon a čo som netušil bolo, že sa v dobrých výkonoch chystá pokračovať ale už na inom mieste. Ďalej sa v kuchyni točila aj Stanka, ktorá túto dobrotu podávala na tanier. Celému tímu v kuchyni patrí preto veľká vďaka!!!...

Hriešna hra pokračoval v dobrom tempe, chipsy sa presúvali z jednej strany ale už nie na druhú. Tým pádom sa nám bank utešene rozrastal re-buyom porazených hráčov. Začo možeme poďakovať Alex, ktorá so svojou matematickou presnosťou dokázala ošklbať Ondra, ktorý odhodlane navyšoval bank. Alexe v ošklbávaní Ondra zdarne asistoval aj pán prezident. Matematická presnosť Alex už bohužial nestačila na prefíkaného Zema, ktorý pripravil Alex o všetko a tak vyradil z hry. Škoda že uz nemala tú odvahu pokračovať. Rovnakú neodvahu prejavil aj prezident. Asi tvoria podľa týchto príznakov pár a ťahajú za rovnaký povraz, čo mi je sympatické ale banku sa to už moc nepáčilo.

...nastal čas pre druhú porciu guliek.Áno druhú. Veď váženie som zvládol tak čo. Na gauči ležal Archaniel a vedľa neho čertík. Zhodne držiac v ruke knihu. Archaniel sa venoval duchovnej tématike a čertík, ako som už písal, netuším. Každopádne zaujímavá dvojica... kapitán a Borka.  Opäť vyjadruje nad ich neúčasťou pri pokrovom stole bank. Mohol byť väčší a priniesť tak väčšiu radosť jeho budúcemu majiteľovi...

V hre zostali 3 veľkí hráči. Nevyspytateľný prezident, ktorého hru komentoval Zemo ako sériu náhodných výbuchov. Nasledoval Zemo, prefikaný Zemo, ktorého hru som nevedel prečítať. Bola zahalená rúškom tajomstva ako práca ktorú robí. Je vidieť výsledky ale nikto netuši ako, kedy a za akých okolností vznikajú. Možno nám to raz prezradí. Posledný do trojice som bol ja. Nebudem sa tu komentovať pretože túto časť píšem a tak mám šťastie.

Nevyspytateľnosť hry prezidenta som využil vo svoj prospech ja a tak nastúpil pri finálovom stole proti Zemovi ako chipleader. Alex bola tak ochotná že nám rozdávala čertove obrázky a tak prípadný neúspech mohol niekto na ňu zvaliť. Heads-up je viac o nervoch a ako o dobrej karte, v čom sa Zemo nemýlil a tak mi dal najavo, že techniku tejto hry ovláda. Pevná zem sa pod mojimi nohami začala triasť a pár dobrými útokmi ma zatlačil do kúta. No spod rúk Alex neprišli asi Zemovi tie správne karty a tak upustil od tlaku a iniciatívu vložil do mojich ruk. V tejto hre nezáleži akú kartu máte, ale ako donútite súpera si myslieť, že je tá vaša karta vyššia ako jeho. Dobrými prostriedkami, ako to dosiahnuť je výška banku, počet vložených euro súpera do hry a množstvo vašich chipsov.

...Archaniel naďalej čital, čertík zaspával. To bolo všetko čo som si stihol všimnúť...

Ak som počas tohto príspevku písal, že bolo banku ľúto, že bol tak malý, bol som to nakoniec ja ktorý jeho 70% zinkasoval a tak ako víťaz si povzdychol, že to mohlo byť aj viac. Každopádne sa týmto chcem poďakovať za vklady do hry, skvelé 4 hoďky plné zábavy a smiechu. Sľubujem, že vám to raz vrátim, ale ľahké to mať nebudete.

Sobota

SFT tím sa rozdelil na dva tábory, väčšia časť sa odpelašila na našu obľúbenú lokalitu z minulého roka, na Brseč a zvyšok zostal v Močščeničke na pláži. Na Brseči sme sa rozložili aj s dvomi člnmi a podvodným skútrom, k obrovskej radosti dvoch lokálpatriotov, čo tam chytali ryby. ...teda chceli chytať. Po pár minútach, keď pochopili, že si v ten deň nevybrali dobre, sme zostali na pláži my, pár kusov maďarským frííčkárov, naši dvaja angláni a pár domácich. El Presidente, koniec koncov tak ako vždy, si sadol do svojho Karasa (pekný oranžový gumák) a nedajúc ani na Alexine rady o použití sunscreenu, vybral sa na more, že nás bude sprevádzať ako softdrink bar a ľahká forma safety (to znamená, pomôž si sám, aj Maroš ti pomôže). ....a ako môžete 3x hádať, Maroš ani tento rok nezradil svojich indiánskych predkov a išiel podľa tradícií do červena, hawgh! ...v rámci hesla: načo techniku tam, kde je sila... sme sa všetci postupne vybláznili aj s ponorkou, čo nám Gabo hodil do vody, že hrajte sa. Kto sa nehral, ten sa ponáral buď pri bójke, kde treba zdôrazniť Alexin úžasný posun a kto nebol ani pri bójke, snažil sa chytať chobotnice pri útese, alebo si len tak šnorchloval. Po asi dvoch hodinkách vo vode sme si dali pauzu na brehu, pričom sa časť vytratila do Moščeničky a zostali len skalní s Prezidentom na čele. Poobede som mala zase Áčko. Ako sa to mohlo stať? Nechápem, veď ja som sa tým cestovinám fakt bránila!!! No nič, tak namiesto druhého ponoru som sa tvárila, že mi to na tom kajaku fakt ide... Po celom dni strávenom na Brseči sme sa vrátili do našej kuče a kým Ivka s kumpánmi naháňali slimáka do zmrzliny a oslavovali jej PB, my sme sa zatiaľ snažili rozkúriť gril. Ako pribúdali hodiny, ubúdalo svetlo a teplo, primerane tomu prichádzali členovia SFT a nakoniec aj Kenvelo tím. Doniesli si vzácne mušle priamo z bójky, ktoré pre ich veľkú cenu pre istotu nik nejedol. Zjedlo sa myslím v ten večer všetko, čo sa zjesť dalo. Slimáka sme zachránili a ani Juraj Ká nevyšiel naprázdno.  

Nedeľa

Aaaaach a je to tu....posledný deň v Drage. Začnem neštandardne. Dali sme si raňajky, bebekeksy ako inak a už okolo pol desiatej sme sa veselo navliekali do oblekov. Keďže oskar piekol čo to dalo, ani sme príliš neváhali a nabehli do vody. Pri dvoch či troch bójach sme sa rozdelili na skupinky a išli svoje maximá, no potápali sme najmä na pohodu. Aspoň snaha bola. Karči so Stankou, Ivou a prezidentovcami nás opustili príliš skoro, aby mohli s nami zdieľať nadšenie pri čakaní na elektrinu v miestnej reštike. Po poslednom norení sme sa totiž rozhodli ukončiť pobyt v Drage gastrozážitkom priamo na pláži. Zážitok to bol. Čakačka na elektrinu a pizza so všetkým bez olív nám dali zabrať... Takto nastavení na odchod sme sa pomaly pobrali hore, pobalili veci a postupne sa naložili do áut.... Myslím, že tých pár dní naplnilo očakávania, hoci nie každý mal asi rovnaké. Už teraz je jasné, že ešte ani slnko nezapadne veľa krát a my sa opäť vydáme na podobný trip... už teraz sa teším    

Hajlajty zájazdu

 - Bacil Ondro prekvapivo nič nerozbil. Myslím.

 - Gabo s Oboyom mali fanklub priamo na pláži. Jeden s námorníckym outfitom nevedel od chalanov ani oči odtrhnúť a trpezlivo čakal, kým sa vrátia z vody a zhodia neoprény.

 - Iva je trendsetter. Čo dodať? Budeme o nej ešte čítať a aj Molchanová sa potom zapotí.

 - Alexa po prekonaní dvadsiatky, teraz nemám na mysli vek, začala konečne po vynorení dýchať ako pravý freediver. Je ju aj počuť. Bravo!

 - Cestoviny pred ponorom = jasné Áčko.   - Kruh treba uzavrieť. To citujem Brča pred Ancorou (ktorú sme poctivo volali Amfora) ...zasvätení vedia o čom píšem.  

- Niekedy je postupka nielen v pokri. 14, 15, 16, 17, 18... to už som mohla dať aj all in a dotlačiť na 20, nie?

 - Najlepšie maže kokos balea, to posledné slovo pred čiarkou si kvôli zákonu o reklame akože nevšímajte.     

A teraz pre nás všetkých, opakujme spolu: Už nikdy nebudem brať na zájazd viac jedla ako sám zjem. Ani Disaronno.

 

Diskutovať o tomto článku vo fóre. (18 príspevky) 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >