Prvý deň plný prekvapení Tlačiť
Egypt 2007
Napísal(a) Peter Zemanovič   
Nedeľa, 14 október 2007
V sobotu okolo obeda sa SFT Team 1 v zložení Ondro a Zemo vybral na cestu do Egypta. Už cesta tam nám dáva tušiť, že tento výlet bude stáť zato...
 
Aktuálne správy z pobytu SFT v Egypte 2007 Tlačiť
Egypt 2007
Napísal(a) Peter Zemanovič   
Utorok, 09 október 2007
Na tejto stránke sa budú objavovať aktuality z pobytu členov SFT v egyptskom Dahabe v októbri 2007. Takisto budeme zverejnovať informácie o príprave našich borcov na Majstrovstvá sveta v hĺbkových disciplínach.
 
Majstrovstvá sveta vo freedivingu - bazénové disciplíny Tlačiť
Súťaže
Napísal(a) Erik Toček   
Pondelok, 02 júl 2007
Keby mi bol niekto ešte pred rokom povedal, že budem plávať dynamiku na majstrovstvách sveta a B-finále mi utečie o 6m, tak ho vysmejem...
Pravda však je, že sa to presne takto udialo, ale v súvislosti s majstrovstvami sa odohral  aj kopec iných vecí, takže pekne poporiadku.
 
Majstrovstvá ČR vo Freedivingu 2007 Tlačiť
Súťaže
Napísal(a) Maroš Vrábel   
Piatok, 22 jún 2007

Tento rok usporiadal České majstrovstvá tím Davida Čaniho z Ostravy. David pozval aj slovenských freediverov a tak sme sa začali pomaly pripravovať. Preteky sa uskutočnili v sobotu 16.6.2007 v 50m bazéne v Ostrave - Porube. Ráno sa začínalo statikou, popoludní nasledovala dynamika.

 
Kanárske ostrovy - Valhalla (7-17.03.2007) Tlačiť
Sústredenia
Napísal(a) Branislav Chorvat   
Utorok, 20 marec 2007
Ku koncu roka 2006 sa Maťo Zajac zaktivoval a začal organizovať freedive akciu na Kanárskych ostrovoch. Nakoniec sa nazbieralo 9 freediverov a dohodli sme termín tejto 10dňovej akcie na 7.Marec 2007. Myslím, že všetci sme očakávali posunutie svojich personal bests aspoň o niekoľko metrov a tiež mnoho zaujímavých zážitkov, kedže celý pobyt mal byť na katamaráne Valhalla, na ktorom sme mali prebrowsovat celé súostrovie.
 
Slovinsko - Maribor - MAD CUP 2007 (2.-3.3.2007) Tlačiť
Súťaže
Napísal(a) Branislav Chorvat   
Pondelok, 05 marec 2007
Pre rok 2007 získal právo organizovať majstrovstvá sveta vo freedivingu v bazénových disciplínach slovinský Maribor. Generálkou na toto podujatie boli pre organizátorov preteky MAD CUP 2007, ktorých druhý ročník sa konal začiatkom marca. Príležitosť vyskúšať si atmosféru a podmienky "majstrovského" bazéna využilo aj veľa pretekárov z mnohých kútov Európy. Nechýbali ani súčasné bazénové hviezdy zo Škandinávie - Stig Severinsen, Peter Pedersen, Henning Larsen, Elizabeth Kristoffersen a Eva Johnsen.
 
Maďarsko, Hajduszobószló - MAN III (13-14.10.2006) Tlačiť
Súťaže
Napísal(a) Branislav Chorvat   
Nedeľa, 15 október 2006
Začiatkom septembra prišla od našich maďarských kolegov informácia, že v polovici októbra sa bude konať tretí ročník Magyar Apnea Napot, preteky bazenových disciplín voľného potápania. Keďže išlo o medzinárodný AIDA pretek s možnosťou kvalifikácie na majstrovstvá sveta, bol o účasť na tejto akcii veľký záujem. Z nášho teamu sa prihlásili hneď piati (Brčo, Andrea, Erik a ja) a Juro Karpiš. Neskôr som svoju účasť ako pretekára zrušil kvôli problémom s prieduškami, do Maďarska som však išiel ako podpora nášho tímu.
 
Absolut Freediving Challenge-Nordicdeep, Sweden, Lysekil (13.-20. augusta 2006) Tlačiť
Súťaže
Napísal(a) Branislav Chorvat   
Piatok, 25 august 2006

Pozn.: Ešte predtým než začnete čítať tento zaujímavý report, dovolil som si pre nezainteresovaných návštevníkov našej stránky vypísať malý slovník skratiek, ktoré sa v ďalšom texte často vyskytujú (Maroš):

  • CWT - constant weight (hĺbková disciplína)
  • CNF - constant weight no fins (hĺbka bez plutví, naboso)
  • FIM - free immersion (hĺbka bez plutví, potápač si pomáha lanom)
  • STA - static (statická apnoe na čas)
  • DYF - dynamic (preplávanie čo najväčšej vzdialenosti na 1 nádych)
  • DNF - dynamic no fins (to isté ale bez plutví)
  • BO - blackout (nehoda, výpadok vedomia pri ponore)
  • SFT - Slovakia Freedive Team :-)
 
Hokej pod ľadom - Austria-Kärnten, Weissensee - (23.-26. februára 2006) Tlačiť
Potápanie
Napísal(a) Branislav Chorvat   
Sobota, 25 február 2006

"Hokej pod ľadom..., tak to musí byť poriadna blbosť!" Asi takto sme na začiatku reagovali na Ivanovu (Smolkovu) ponuku na účasť. Jaromír Foukal mal za úlohu zohnať pre rakúsky team súpera a tak skúsil prostredníctvom Ivana zaloviť aj v slovenských freedivových vodách.

 

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 46 - 54 z 71