Súťaže
Majstrovstvá sveta vo freedivingu - bazénové disciplíny Tlačiť
Napísal(a) Erik Toček   
Pondelok, 02 júl 2007
Keby mi bol niekto ešte pred rokom povedal, že budem plávať dynamiku na majstrovstvách sveta a B-finále mi utečie o 6m, tak ho vysmejem...
Pravda však je, že sa to presne takto udialo, ale v súvislosti s majstrovstvami sa odohral  aj kopec iných vecí, takže pekne poporiadku.
 
Majstrovstvá ČR vo Freedivingu 2007 Tlačiť
Napísal(a) Maroš Vrábel   
Piatok, 22 jún 2007

Tento rok usporiadal České majstrovstvá tím Davida Čaniho z Ostravy. David pozval aj slovenských freediverov a tak sme sa začali pomaly pripravovať. Preteky sa uskutočnili v sobotu 16.6.2007 v 50m bazéne v Ostrave - Porube. Ráno sa začínalo statikou, popoludní nasledovala dynamika.

 
Slovinsko - Maribor - MAD CUP 2007 (2.-3.3.2007) Tlačiť
Napísal(a) Branislav Chorvat   
Pondelok, 05 marec 2007
Pre rok 2007 získal právo organizovať majstrovstvá sveta vo freedivingu v bazénových disciplínach slovinský Maribor. Generálkou na toto podujatie boli pre organizátorov preteky MAD CUP 2007, ktorých druhý ročník sa konal začiatkom marca. Príležitosť vyskúšať si atmosféru a podmienky "majstrovského" bazéna využilo aj veľa pretekárov z mnohých kútov Európy. Nechýbali ani súčasné bazénové hviezdy zo Škandinávie - Stig Severinsen, Peter Pedersen, Henning Larsen, Elizabeth Kristoffersen a Eva Johnsen.
 
Maďarsko, Hajduszobószló - MAN III (13-14.10.2006) Tlačiť
Napísal(a) Branislav Chorvat   
Nedeľa, 15 október 2006
Začiatkom septembra prišla od našich maďarských kolegov informácia, že v polovici októbra sa bude konať tretí ročník Magyar Apnea Napot, preteky bazenových disciplín voľného potápania. Keďže išlo o medzinárodný AIDA pretek s možnosťou kvalifikácie na majstrovstvá sveta, bol o účasť na tejto akcii veľký záujem. Z nášho teamu sa prihlásili hneď piati (Brčo, Andrea, Erik a ja) a Juro Karpiš. Neskôr som svoju účasť ako pretekára zrušil kvôli problémom s prieduškami, do Maďarska som však išiel ako podpora nášho tímu.
 
Absolut Freediving Challenge-Nordicdeep, Sweden, Lysekil (13.-20. augusta 2006) Tlačiť
Napísal(a) Branislav Chorvat   
Piatok, 25 august 2006

Pozn.: Ešte predtým než začnete čítať tento zaujímavý report, dovolil som si pre nezainteresovaných návštevníkov našej stránky vypísať malý slovník skratiek, ktoré sa v ďalšom texte často vyskytujú (Maroš):

  • CWT - constant weight (hĺbková disciplína)
  • CNF - constant weight no fins (hĺbka bez plutví, naboso)
  • FIM - free immersion (hĺbka bez plutví, potápač si pomáha lanom)
  • STA - static (statická apnoe na čas)
  • DYF - dynamic (preplávanie čo najväčšej vzdialenosti na 1 nádych)
  • DNF - dynamic no fins (to isté ale bez plutví)
  • BO - blackout (nehoda, výpadok vedomia pri ponore)
  • SFT - Slovakia Freedive Team :-)
 
ČR - Cressi Cup 2003 (30.08.2003) Tlačiť
Napísal(a) Maroš Vrábel   
Štvrtok, 04 september 2003
Tohtoročný Cressi Cup sme si nechceli nechať újsť a tak sme sa už v piatok vybrali do Čiech, do Hlbokej nad Vltavou na tieto populárne preteky v bazénových disciplínach voľného potápania.
 
Majstrovstvá ČR vo freedivingu - Brno (22. júna 2003) Tlačiť
Napísal(a) Maroš Vrábel   
Piatok, 18 júl 2003
Na majstrovstvá ČR vo freedivingu sme vyrazili už v sobotu, deň vopred v zostave Rišo, Zuzka, Maroš. Rišo bol prechladnutý a nesúťažil. Zuzka sa tiež nechystala do vody (čo bola podľa mňa škoda), ale nedala sa už prehovoriť, ani veci so sebou nemala.
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 10 - 16 z 16